YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk ve Kaplan, gazetecilerin sorularını yanıtladı
Türk ve Kaplan, gazetecilerin sorularını yanıtladı
Türk ve Kaplan, gazetecilerin sorularını yanıtladı
10 Mayıs 2008 / 19:30 Güncelleme: 10 Mayıs 2008 / 00:00

Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile birlikte Irak'tan dönen DTP TBMM Grup Başkanı Mardin Milletvekili Ahmet Türk, ''Mesut Barzani'yi görmek isterdik'' dedi.
Türk, beraberinde Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile Mardin Havaalanı'nda Irak gezisiyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Gazetecilerin ''Talabani ile hangi konularda görüştünüz?'' ve ''Barzani ile neden görüşemediniz?'' soruları üzerine, Türk, şunları söyledi:


''Talabani görüştük. Gerçekten bütün zamanımız dolu geçti. Barzani ile bildiğiniz gibi 26-27 Nisanda randevu talep etmiştik. O zaman randevu vermişti. Ama biz gidemedik. Daha sonra Talabani 6-7 Mayısta Bağdat'tan Süleymaniye'ye gelecekti. Bu nedenle programımız Talabani, meclis ve gruplarla yapacağımız görüşmelerdi. Mesut Barzani'yi görmek isterdik. Ama Rusya Dışişleri Bakanı'nın orada olması, farklı programlar ve o gün randevu talep etmememizden kaynaklanan nedenlerden dolayı bir araya gelme şansımız olmadı. Ama parti yetkilileriyle bir araya geldik. Bu görüşmeler kendi bilgisi dahilindeydi'' dedi.


Türk ve Kaplan, gazetecilere yaptıkları açıklamaların ardından uçakla Ankara'ya hareket etti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler