YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk: Umarız hayal kırıklığıyla son bulmaz
Atalay: Türkiye büyük bir ülke, bunun üstesinden gelecek
Türk: Umarız hayal kırıklığıyla son bulmaz
13 Ağustos 2009 / 13:10 Güncelleme: 13 Ağustos 2009 / 00:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay,Demokratik açılıma yönelik parti turuna bugün DTP ile devam etti. Bakan Atalay ve DTP Genel Başkanı Türk, görüşmenin ardından önemli açıklamalar yaptı.


İçişleri Bakanı Atalay, Balgat'taki DTP Genel Merkezi'ne AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ve Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ile geldi.


Atalay ve beraberindekiler DTP Grupbaşkanvekili Selahattin Demirtaş tarafından karşılandı.


Saat 11.30'da başlayan görüşmeye Türk ve Demirtaş'ın yanısıra DTP MYK üyesi Hatice Çoban da katıldı.


Bakan Atalay'ın görüşmenin ardından kısa bir açıklama yaptı.


Atalay'ın açıklamaları şöyleydi:


"Çok detaylı ve verimli bir görüş alışverişinde bulunduk. Bu Türkiye'nin huzur, barış ve kardeşlik projesine herkesin katkı vermesini istiyoruz. Partilerle yaptığım görüşmeler çalışmalarımıza ışık tutuyor. Bütün çabamız kardeşlik ve barış için. Türkiye kendi sorununu kendisi çözecektir. Türkiye büyük bir ülkedir. Bunun da üstesinden gelecektir. Yeterki kendimize güvenelim.


Bu görüşmelerden ciddi verim alıyoruz. Konuya olumlu yaklaşımları için ben herekese teşekkür ediyorum."


Daha sonra DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'te bir açıklama yaptı:


Biz ülkenin çözümünü değil sorunun çözümünü istiyoruz. Geldiğimiz noktada sorunların şiddet ile çözülemeyeceğini herkes görmüştür. Sorunların diyalogla çözüldüğü, herkesin kendisini ifade edebileceği özgür bir Türkiye için çaba gösteriliyor. Umut ediyoruz bu yolculuk hayal kırıklığı ile son bulmaz. Bu çözüm niyetinin olumlu neticelenmesi önemlidir. Bu sorun tüm Türkiye'nin sorumnu. Bu konuda tüm siyasi partilere iş düşüyor. Burada herkese görev düşüyor. Bizim arzumuz herkesin sürece katılmasıdır.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler