YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk, Sakık'ı doğruladı ancak...
Ahmet türk Sırrı Sakık'ın CHP ile ilgili söylediği iddiayı doğruladı ancak bir farkla...
Türk, Sakık'ı doğruladı ancak...
27 Şubat 2010 / 00:16 Güncelleme: 02 Mart 2010 / 08:20

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda ünlü tiyatro sanatçısı Haldun Dormen'in, Kürtçe olarak sahnelediği "Bir Kış Öyküsü" müzikalini izlemek üzere gelen kapatılan DTP'nin siyasi yasaklı Genel Başkanı Ahmet Türk, müzikal arasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türk, CHP'lilerle görüşmelerinin doğru olduğunu belirtti. Eşref beyin de bunu inkar etmediğini ifade eden Türk, şöyle dedi; "Sırrı beyin söyledikleri doğru. Biz o dönemde ittifak yapmayı esas alıyorduk. Yakın gördüğümüz de CHP idi. Sosyal demokrat bir parti ile ittifak yapmamız da gayet doğaldı. Şimdi orada yaptığımız görüşmeler daha önce Sırrı beyin yansıttığı şekilde, bizde zaten söyledik. Ama burada bir cümleyi özellikle düzeltmek istiyorum. Halk tarafından bilinen bazı insanlarla ben bunu götüremem. Size yakın, sizin istediğiniz fakat Türkiye kamuoyunun bilmediği bazı isimleri getirirseniz, olur. Bizde hayır olmaz öyle şey, partinin genel başkanı var, parti var dedik"   

Türk, gazetecilerin, "militan mı istediler?" şeklindeki sorusu üzerine de, "Militan değil. Sizin söyleyeceğiniz, sizin göstereceğiniz insanlar, ama kamuoyunun tanıdığı isimler olmasın dediler" diye konuştu. İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler