YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Türk milleti' demeyen HDP'li yeminini tekrarladı
HDP'li Aslan, Meclis'teki yemin töreninde "Büyük Türk milleti" yerine "Büyük Türkiye milleti" deyince yeminini tekrarlamak zorunda kaldı.
'Türk milleti' demeyen HDP'li yeminini tekrarladı
24 Haziran 2015 / 03:30 Güncelleme: 24 Haziran 2015 / 09:39

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde vekiller ilk oturumda yemin ettiler. Bazı vekiller ise yemini doğru edemeyince yemini tekrarlamak zorunda kaldı. O vekillerden biri de HDP Mardin milletvekili Mehmet Ali Aslan'dı.

'Türk Milleti' yerine 'Türkiye Milleti' dedi

Meclis kürsüsüne yemin etmek için gelen Aslan, "Büyük Türk milleti" yerine "BüyükTürkiye milleti" deyince diğer vekiller tepki gösterdi. Bunun üzerine Aslan, yeminini tekrarlamak zorunda kaldı.

Milletvekillerinin yemin metni

"Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler