YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk heyeti Mesut Barzani’yle görüşecek
Türk heyeti Mesut Barzani’yle görüşecek
Türk heyeti Mesut Barzani’yle görüşecek
13 Ekim 2008 / 17:36 Güncelleme: 13 Ekim 2008 / 00:00

Ankara, Kuzey Irak’taki Kürt yönetimiyle bu hafta temas kuracak. Türkiye’den gidecek Dışişleri heyeti Bağdat’ta Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesut Barzani’yle görüşecek.


Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin Türkiye temsilcisi Behroz Galali, bir süredir temaslarda bulunduğu Kuzey Irak’tan Türkiye’ye döndü.


Yarın Bağdat’ta yapılması planlanan görüşme öncesi Musut barzani Erbil’den Bağdat’a geçerek Irak Devlet Başkanı ve KYB lideri Talabani ile görüştü. Barzani’nin Celal Talabani ile görüşmesinde Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.


Bağdat’a gitmesi planlanan heyete Türkiye’nin Irak Özel Temsilcisi Murat Özçelik başkanlık edecek. Heyetin Barzani’ye, Ankara’nın terör örgütü PKK’yla mücadeleye ilişkin taleplerini iletecek ve “PKK’ya karşı birlikte çalışalım” mesajı verilecek.


Bölgesel Kürt Yönetimi’nin başbakanı Neçirvan Barzani ise geçen hafta yaptığı açıklamada, Türkiye’nin PKK’ya karşı somut adım çağrısı için, “Bizimle masaya oturmuyorlar ki bizden nasıl yardım istediklerini anlayalım” demişti.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler