YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk: "Görmek istediğimiz tablo bu"
Türk: "Görmek istediğimiz tablo bu"
05 Ağustos 2009 15:25
Başbakan Erdoğan ve DTP heyeti arasında yapılan görüşme yaklaşık 1 saat sürdü

Başbakan Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanı ve Grup Başkanı sıfatıyla DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ve DTP heyeti ile görüşmesi tamamlandı. Görüşme sonrası açıklama yapan Ahmet Türk'ün söylemleri ve yüz ifadesinden toplantının olumlu geçtiğini söylemek mümkün.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile DTP'lilerin uzun süredir beklenen görüşmesi sona erdi. Önceki gün Kürt sorununa çözüm adresi olarak Meclis'i gösteren Başbakan Erdoğan, bugün DTP'lilerle TBMM'deki odasında görüştü. Ahmet Türk'le 'AK Parti genel başkanı ve grup başkanı' sıfatıyla bir araya gelen Erdoğan, DTP'nin önerilerini dinledi.


Saat 12.00'de biraraya gelinen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Toplantıya Erdoğan'ın yanı sıra İçişleri Bakanı Beşir Atalay, DTP lideri Ahmet Türk ile beraber Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna ve Grup Başkan Vekili Selahattin Demirtaş ile birlikte katıldı. Görüşme, Başbakan Erdoğan'ın Meclis'teki odasında gerçekleşti.


Görüşme sonrası DTP Genel Başkanı Ahmet Türk açıklama yaptı. 


Tablonun olumlu olduğunu ifade eden Ahmet Türk sözlerini şöyle sürdürdü:


""Önemli bir gün. Diyalog ortamından mutluyuz. Görmek istediğimiz tüm halkın kucaklaştığı bir süreçtir. Her kesimin düşüncesi alınmalı. Bir projeyle ortaya çıkmanın doğru olmadığını söyledik ama düşüncelerimizi ifade ettik. Umuyorum daha mutlu günlere gideceğiz"


Türk gazetecilerin sorularını yanıtlmadan AK Parti grubundan ayrıldı....SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler