YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk "cuma"ya ne dedi?
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, DTP'ye yönelik kapatma davasına ilişkin ''Cuma gününden önce bir karar çıkması mümkün gözükmüyor'' dedi.
Türk "cuma"ya ne dedi?
09 Aralık 2009 / 00:00 Güncelleme: 09 Aralık 2009 / 00:00

DTP hakkındaki kapatma davasında, karar için toplanan Anayasa Mahkemesi'nin ilk günkü müzakeresi sona erdi. Gelişmeleri parti genel merkezinde, DTP milletvekilleri ile takip eden Genel Başkan Ahmet Türk, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın yaptığı açıklamaya ilişkin, "Bana göre Cuma gününe kadar bütün değerlendirmeleri yapmak mümkün değil" dedi. 
 

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, Anayasa Mahkemesi'nin DTP hakkındaki kapatma davasını esastan görüşmeye başlamasını parti genel merkezinde milletvekilleri ile yakından takip etti. Davanın ilk günkü müzakerelerinin sona ermesinin ardından parti genel merkezinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türk, söylenecek bir şeyin olmadığını belirterek, Anayasa Mahkemesi'nin görüşmelere devam ettiğini söyledi. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın açıklamalarını da değerlendiren Türk, "Bizim bu konuda bir değerlendirme yapma şansına sahip değiliz. Önemli bir dosya. 221 kişi hakkında görüşülüyor" dedi. 
 

Cuma gününe kadar bütün değerlendirmelerin yapmanın mümkün olmadığını belirten DTP Genel Başkanı Türk, yaptığı açıklamaların ardından milletvekilleri ile birlikte parti genel merkezinden ayrıldı.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler