YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk bayrağında Kürt'ün de kanı var
Türk bayrağında Kürt'ün de kanı var
25 Mart 2013 07:55
BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, ''Eğer Türk bayrağı devletin kuruluşunda şehit kanını temsil ediyorsa Türk bayrağında on binlerce Türk'ün ve Kürt'ün de kanı vardır'' dedi.

KKTC'nin Derince beldesinde düzenlenen nevruz kutlamalarına KKTC Başbakanı İrsen Küçük, KKTC İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ve vatandaşlar katıldı.

Burada konuşan Aydoğan, KKTC güvenlik güçlerinin nevruz alanında Türk ve KKTC bayraklarının sökülmemesi için nöbet tuttuğunu belirterek, Kürtleri ve Kürt halkını bayrakla sınamanın onları tanımamak anlamına geleceğini ifade etti.

Aydoğan, "Türk bayrağı devletin kuruluşunda şehit kanını temsil ediyorsa Türk bayrağında on binlerce Türk'ün ve Kürt'ün de kanı olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kürt ve Türk halkının ortak mücadelesiyle kurulmuş bir devlet olduğunu" söyledi.

Kürt halkının ve hiçbir Kürt'ün asla ve asla bayrağa yaklaşımında bir saygısızlığı, memnuniyetsizliğinin olamayacağına dikkati çeken Aydoğan, Kürt halkının bayrakla bir sorunu olmadığını, Kürt halkının bayrağı kendi emelleri için kullananlar için bir tavrı olduğunu vurguladı.

-Tarihi bir süreç başlıyor-

Türkiye'de Kürt sorununun çözümüyle ilgili tarihi bir sürecin başladığını ifade eden Aydoğan, bu ülkeyi kuran unsurlardan olan Türklerin ve Kürtlerin birlikteliğini hiçbir gücün bozamayacağını kaydetti.

Aydoğan, ''Türkiye'de yüzde 80'lik bir kesimin barış sürecini desteklediğini'' belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bu süreç, herkesin acil adım atması gereken bir süreçtir. Başlangıç iyi oldu, sonu da sonuçları da iyi olacaktır. Bu ülkenin insanları her şeyin en iyisine layıktır. Gözyaşının dinmesi için hep birlikte barış içinde, eşit ve kardeşlik içinde yaşamamız için barışa ihtiyacımız var. En kısa zamanda bunun da gerçekleşebileceğine dair olan inancımı koruduğumu hepinize ifade etmek istiyorum.''

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler