YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk: AİHM'ye gideceğiz
Kapatılan DTP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk, Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvuruyla ilgili gerekli çalışmaların yapılacağını bildirdi.
Türk: AİHM'ye gideceğiz
13 Aralık 2009 / 18:01 Güncelleme: 13 Aralık 2009 / 18:07

Türk, Parti Genel Merkezinden ayrılırken gazetecilerin bundan sonraki sürece ilişkin sorularını yanıtladı. Türk, bu konularda daha önce açıklamalar yaptığını, bunların dışında yeni yorum yapmak istemediğini söyledi.

Ahmet Türk, ''Sineyi millete gidilmesi ve milletvekillerinin istifaları'' ile ilgili sorular üzerine, ''Benim milletvekilliğim düşürüldüğü için arkadaşlarım kararlarını verir. Karar ortaktır'' dedi.

Anayasa Mahkemesi'nin kapatma kararıyla ilgili AİHM'e ne zaman başvuru yapacaklarının sorulmasına karşılık da Türk, ''Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra AİHM'e başvuruyla ilgili gereken çalışmalar yapılacak'' diye konuştu.

Bu arada, Ahmet Türk'ün yarın sabah, kapatılan DTP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna'nın ise bugün akşam ''Demokratik Toplum Kongresinin Daimi Meclis Toplantısına'' katılmak üzere Diyarbakır'a gidecekleri öğrenildi.

Ölenlerin dosyalarınıda götür...
 // ibrahim çelikoğlu
DTP,hayırlı bir iş yapabilir.AHİM'e bütün dosyaları götürebilir ve ölenlerin kanı yerde kalmaz.DTP'nin içinde olduğu,işbirliği yaptığı,yabancı güçler vardır.Bu kesim,bunları en iyi tanıyan kesimdir.ABD,AB'deki örgütlenmelerle işbirliği Dünya'ya düzen getirecektir.ABD ve AB yargılanabilecektir.Bu akacak kanında dinmesi demektir.Hayırı,sevabı vardır.İşte o zaman bu kesimi Tük'ler baş tacı yapacaktır.İyi düşünüp doğru yoldan ayrılmamak gerek...
16 Aralık 2009 10:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler