YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Turhan Çömez, AK Parti'den ihraç edildi
Turhan Çömez, AK Parti'den ihraç edildi
Turhan Çömez, AK Parti'den ihraç edildi
08 Nisan 2008 / 19:06 Güncelleme: 08 Nisan 2008 / 00:00

AK Parti'den ihraç edilen 22'nci Dönem Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, kendisi için yeni bir ufuk ve yeni bir yolculuk başladığını belirterek, ''Benden savunma isteyenleri vakti geldiğinde seçim meydanlarında, halk mahkum edecektir.'' dedi.
        


Çömez, yaptığı açıklamada, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu kararıyla partiden ihraç edilmesini, ''Hayırlı olsun'' şeklinde değerlendirdi.
        


22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde AK Parti ile yolunu ayırdığını ve bu kararını da Türk milletiyle paylaştığını belirten Turhan Çömez, şöyle
 konuştu:
        


 ''Hatta o zaman, Sayın Abdullah Gül'ün, yeniden aday olmam konusundaki samimi telkin ve teklifine de olumsuz cevap vermiştim. Bugün yollarımı ayırmış olduğum partiden ihraç edildim. Türk demokrasisi bunu not edecektir. Bugün kendini demokrasinin yıldızı diye takdim edenlerin, demokrasiden ne kadar nasiplerini aldıklarını millet günü geldiğinde sorgulayacaktır. Benden savunma isteyenleri vakti geldiğinde seçim meydanlarında, halk mahkum edecektir. Benim için yeni bir ufuk ve yeni
bir yolculuk başlamıştır.


TUNA'YA UYARI CEZASI VERİLDİ


"Kamuda da türban serbest kalmalıdır" diyen AK Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna'ya MYK tarafından uyarı cezası verildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler