YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Turgut Altınok'tan flaş açıklamalar
Başkanlar Programı'nın bu haftaki konuğu Keçiören Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Gazeteci Fatih Şahin'in sorularını cevapladı.
Turgut Altınok'tan flaş açıklamalar
09 Ocak 2014 / 20:26 Güncelleme: 09 Ocak 2014 / 20:45

Altınok, Seçim çalışmaları, projeleri, geçmişte yaptığı çalışmalar, Mansur Yavaş'ın CHP'den adaylığı ve Melih Gökçek'le arasında yaşanan gerilimlere dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Altınok'un açıklamalarından satır başları...

Uzun ince bir yolda...

Seçim çalışmaları kapsamında gündüzleri esnaf geziyoruz, akşamları ev toplantılarındayız. Haftasonu ise STK'larla beraberiz. Aşık Veysel'in söylediği gibi uzun ince bir yolda gündüz gece gidiyoruz. 3 dönem seçimi aldık. İnsanlar teveccüh ettiler. Seçim işi ihmale gelmez. Biz şehrin yeniden fotoğrafını çekiyoruz. Ama bir yönden rahatız 15 senelik başkanlıktan sonra size sorarlar 15 yıl ne yaptın ki? Ama Keçiören bizim dönemimizde hizmetlerimizi gördü. Bu yüzden yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır şeklinde bir durum oluştu.

Halkın talepleri neler?

En fazla talep işsizlik, iş talebi ne yazık ki çok fazla. Telapler mahalleden mahalleye değişiyor. Bütün mahallelere sokaklara girmiş oluyoruz. Bizim halkımızla iyi bir dialoğumuz vardı. Kar yağdığında sabaha kadar sokaklardaydık. Biz vatandaşımıza ulaşıyorduk. İşsizlikle ilgili belediyemizde özel bir birim kuaracağız. Özel sektör konfederasyonlarla işbirliği yapacağız. Sektörün ihtiyaçlarına göre belirlemeler yapacağız. Eğitimler vereceğiz. Bununla ilgili bir birim kuracağız. Bunun dışında Ev hanımları da gündemimizde onlarla ilgili ayrıca bir birim kuracağız.

İnsanlar artık sokağa çıkmaya korkuyor

Güvenlik olayı tamamen polise devretmekle olmaz işbirliği yapmamız lazım. Bizim dönemimizde insanlar 2'ye 3'e kadar insanlar sokaklarda rahatça dolaşabilirdi. En büyük ilçe bizdik en düşük olay seviyesi de bizdeydi. Gençlerimiz bizim geleceğimizken bazıları içinse potansiyel bir tehdit. Gençleri yönlendirecek yerler yapacağız. Geçmişte de yaptık. Belediye burdan para kazansın diye yapmadık. Turşusunu kurmak için yapmadık. Gençleri yönlendirmek için yaptık. Keçiören Belediyespor'u destekleyeceğiz. Amatör klüplerden neler varsa bütün spor dallarında hepsini destekleyeceğiz.

 Bıraktığımız Keçiören BM gibiydi

Biz yabancılara özeniyoruz. Yabancılara özenmeyelim kendimize has br şeysler yapalım. Eskiden Keçiören kimsenin mecbur kalmadıkça yaşamadığı bir yerdi. Biz bıraktığımızda Keçiören'in gecekondu olayı bitmişti. Bu olayı ilk gündeme getiren ve en hızlı çözen belediye biziz. İncirli, Etlik yüzde 99'u gecekonduydu. Keçiören'in hem çevresi değişti hem de çehresi değişti! Bıraktığımız Keçiören BM gibiydi. Bir cazibe merkezi haline geldi.

Altınok'un Çılgın Proje'si olacak mı?

Cumhuriyet Kulemiz var. Yıkım kararı yok ama B.ŞEhir'in açtığı dava sonucunda ruhsat sorunu var. Ankara'da pek çok yüksek yapı var. Fakar burada şu var "ben projeyi nasıl önlerim.." Buranın ruhsatı vardı. Bu proje Keçiören'e çok büyük şeyler katacaktı. Ankara'nın Türkiye'nin simgesi olacak. Atakule'den daha uzun daha üstün bir proje olacak. Cumhuriyet tarihinin en önemli projelerinden birisidir. atakule ölü bir projedir Cumhuriyet Kulemiz herkesin görebileceği muhteşem bir güzelliği olacak

Mansur Yavaş'ın CHP'den adaylığı

Bu konu hakkında yorum yapmıyoruz, üzerinde durmuyorve düşünmüyoruz. Seçimleri kazanırsak, vatandaş bizlere vekalet verirse beraber de çalışabiliriz. Hangi partiden aday olacağı herkesin kendi tercihidir?

Melih Gökçek ile yaşanan gerilim

benim kimseyle bir husumetim olmadı. Kavgacı yapımız olmadı. Fakat bir yanlışı gördüysek susmadık. Burada, siyasette düzgün adamın işi zor. Biz hep işleri Bildiğimiz bir şey varsa yüzüne söyler geçeriz. bu makamlar kimsenin kinini hırsını deneme makamı değildir. Herkesi kucaklama makamıdır.  Birbirimizi severiz ya da sevmeyiz ama yapılacak hizmette bu konu ayrıdır. Keçiören'den rant sağlayıp zengin olan yoktur.

 

KANALAHABER.COM/burakbiber@kanalahaber.com

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler