YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜRGEV'den Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye tazminat davası
TÜRGEV'den Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye tazminat davası
11 Aralık 2014 12:55
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), muhalefetin 2 lideri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Başkanı aleyhinde 100'er bin TL'lik manevi tazminat davası açtı

TÜRGEV adına vakıf yetkilisi Ali Çevik, Avukatı Selma Yıldız aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 12 sayfalık dilekçe sundu. Dilekçede Kılıçdaroğlu'na, TÜRGEV'in kendisi aleyhine açtığı davaların basın tarafından sorulduğu, bunun üzerine Kılıçdaroğlu'nun açıklama yaptığı belirtildi. Dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun vakıf hakkında, “TÜRGEV rüşvetin merkezidir.

Devletten ihale alanlar, ihale almadan önce TÜRGEV'e para veriyorlar, bunun adı nüfuz ticaretidir. TÜRGEV'in yetkililerinden rica ediyorum, kim size ne kadar bağış yaptı, gelir gider tablolarınız nedir, neden bunları saklıyorsunuz? TÜRGEV istediği kadar dava açabilir. Adımın Kemal olduğunu bildiğim kadar TÜRGEV'in rüşvetin merkezi olduğunu biliyorum, bunu da yargıda ortaya çıkartacağım...." şeklinde beyanda bulunduğu ifade edildi.

bize
 // can
Küresel kartellerin hizmetinde aydın yandaş ve yoldaş yetiştireceği dernekler vakıflar başka stk lar lazım...
11 Aralık 2014 Perşembe 13:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler