YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türban konuştukça sulanıyor
Türban konuştukça sulanıyor
19 Ekim 2010 13:10
Türban tartışmalarına Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Yalçın Topçu da katıldı. Topçu, türban tarışmalarını '' konuşuldukça sulandırılıyor''diye yorumladı.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i makamında ziyaret etti.

Topçu, burada yaptığı konuşmada, esnafın sıkıntılarına dikkat çekerek, vergi indirimi getirilmesini istedi.

Bendevi Palandöken ise 2 milyon esnaf ve sanatkarın vergi, prim, elektrik ve su borçlarına yönelik yapılandırma istediklerini, enflasyonun tek hane olduğu bir ortamda cezaların çift haneli olmasını ise anlayamadıklarını söyledi. Palandöken, 81 ilden 49'unda sanayicilerin teşvik imkanından yararlanmasına karşın, esnafın bu durumdan muaf tutulduğunu belirterek esnafa da benzer imkanlar tanınmasını istedi.

''İDEOLOJİK BAĞNAZLIK''

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''Türban'' tartışmalarının hatırlatılması üzerine ''Türban, çok konuştukça sulanıyor'' dedi.

TBMM'ye halkın sorunlarını çözmek için görev verildiğine işaret eden Topçu, ''Millet TBMM'ye görev verdi. Bunun kamusu, orası, burası yok. Bireysel özgürlüktür bu, inanç özgürlüğüdür. Bunun üzerinden partiler siyaset yapıyor, bunu da ayıplıyorum'' ifadesini kullandı.

Topçu, HSYK seçimlerine ilişkin bir soruyu yanıtlarken de, ''Bakın ne kadar güzel oldu, çoğulcu... On bin küsur oy kullanılmış, seçilmiş gelmişler (HSYK üyeleri). Bunlardan statüko ve resmi ideoloji rahatsız olabilir. Bunların yanında duranlar, bu tip gelişmelerden rahatsız olabilir ama millet iradesi bunların kalelerini deliyor. Demokrasinin 24 saat kesintisiz olabilmesi ve bu devletin hukuk devleti olabilmesi için, milletin bazı şeylere hakim olması lazım. Anayasa Mahkemesi'ne ve HSYK'ya seçilenleri kutluyorum'' şeklinde konuştu.

Topçu, Palandöken'e, partisinin hazırladığı ''21. Yüzyılda Bir Alperen: Muhsin Yazıcıoğlu'' isimli kitabını da hediye etti. (A.A.)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler