YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Turan'dan HDP'ye tokat gibi cevap
Turan'dan HDP'ye tokat gibi cevap
01 Ocak 2016 07:07
HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken’in “AKP'nin talimat verdiği kolluk güçleri” sözleri üzerine kürsüye çıkan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Baluken’i ve HDP’yi sert bir dille eleştirdi.

TBMM Genel Kurulu'nda zaman zaman gerginlikler yaşanırken, görüşmelerde HDP'nin terör faaliyetlerini, hendekleri gündeme taşıyan açıklamaları milletvekillerinin tepkisini çekti.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken'in "AKP'nin talimat verdiği kolluk güçleri" sözleri üzerine kürsüye çıkan AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan Baluken'i ve HDP'yi sert bir dille eleştirdi.

Güvenlik güçlerinin milletimiz adına Doğu ve Güneydoğu'da terörle mücadele ettiğinin altını çizen Turan şunları söyledi; "PKK deyince nedense hep aynı adresten sesler yükseliyor. AK Partinin polisi diye bir şey yok. Devletin polisidir, askeridir. Doğu'da, Güneydoğu'da mücadele eden güvenlik güçlerimiz milletimiz adına orada terörle mücadele etmektedir" dedi.

Genel kurul çalışmalarını alttan alarak, suhulet içerisinde devam ettirmeye çalıştıklarını belirten Turan, hakaretten başka sözü olmayanların nasıl bir tiyatro içerisinde olduklarını milletini gördüğünü söyledi.

"YA BU MİLLETİN PARTİSİ OLACAKSINIZ YA DA KANDİL'İN"

Turan HDP'ye şu sözlerle yüklendi "Artık karar vereceksiniz. Ya bu milletin partisi olacaksınız ya da Kandil'in. Bu ülkenin Başbakanı randevu alacak sokak ağzıyla reddedeceksiniz. Bu ülkenin Başbakanı çözüm sürecinin altına bedenimi koydum, baldıran zehri içmeye hazırım diyecek sizin kardeş olduğunuz insanlar, sivilleri öldürecekler, marketteki askeri öldürecekler, sonra utanmadan buraya gelip sizin askeriniz diyeceksiniz. Bu millet zaten size 4 ay içerisinde bir kredi verip, "gelin bu milletin partisi olun" demesine rağmen bu krediyi anlamadığınızdan dolayı öyle bir tokat vurdu ki, böyle giderseniz bir tokat daha gelecek ilk seçimlerde" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler