YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuncel'den tartışılacak sözler
Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Tuncel'den yine çok tartışılacak sözler.
Tuncel'den tartışılacak sözler
09 Haziran 2010 / 18:45 Güncelleme: 09 Haziran 2010 / 19:00

Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Tuncel, görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak hakkında şu ana kadar açılan davaların sayısının 108’i bulduğunu söyledi. En az 70 davanın daha açılacağını ileri süren Tuncel, “Durak, ömür boyu adliyeden çıkamayacak.” dedi.

“Adana’daki arazilerin ucuza kapatılarak yüksek oranda rant sağlandığı” iddialarını gündeme getiren CHP Meclis Üyesi Mehmet Esendemir’e cevap veren Başkanvekili Mustafa Tuncel, Aytaç Durak hakkında konuşmanın artık bıkkınlık verdiğini söyledi. Esendemir’in dile getirdiği iddiaların hepsinin doğru olduğunu ve bu bilgileri ona kendisinin verdiğini ifade eden Tuncel, “Yarın, öbür gün o kasetle ilgili dava neticelenecek.. Ne olacağını herkes görecek. Çok merak eden varsa. O kasetin orijinali bende. Dinlemek isteyen arkadaşıma da dinletirim.” dedi. 

Şu ana kadar Aytaç Durak ve oğlu Gökhan Durak ile Eski Strateji Dairesi Başkanı Ferhat Yüksel’in şahsı hakkında üç ayrı “hakaret” davası açtığını anlatan Tuncel, şöyle devam etti: “Bu üç kişiyle ilgili sözlerimin hepsini belediye meclisinde söyledim. Durak’a ‘Kâğıttan kaplan’ demişim, hakaretmiş… Bana sarhoş diyene bir söz söylemişim, hakaret… Kim bu ifadeleri diyorsa ben ona söyledim. Kendi diyorsa on kere daha aynı şeyi dile getiriyorum. Durak’ın oğluna ‘kokain içiyor’ demişim. Dava açmış. Çok mutluluk duydum. Onu Adli Tıp'a göndereceğim. Eğer kokain içmediğine dair bir netice çıkarsa 34 meclis üyesi arkadaşımın hepsini Beymen’e götürüp tepeden tırnağa giydireceğim. Bu davayı açtıkları için çok mutlu ve memnun oldum.”

Hakkında açılan davalar nedeniyle Aytaç Durak’ın ömür boyu adliyeden çıkmayacağını savunan Mustafa Tuncel, “Hapse girecek çıkacak, bir daha gidip gelecek. Yaşı, sağlığı buna müsaade ederse ki; ben etmeyeceğini adım gibi biliyorum. Bu filmin sonunu herkes görecek. Arkadaşlarımız bir trafik kazasında veya kalp krizinden gitmezse altı aya kadar bu söylediklerimin hepsinin neticesini görecek. Bu kadar emin olmazsam söylediklerimi 10, 20 kere tekrar edip arkasında durmam.”şeklinde konuştu.

 BELEDİYEDEN İŞ YAPTI DİYENİN ALNINI KARIŞLARIM

Durak’ın bundan sonra adını hiçbir şekilde ağzına almamasını öneren Tuncel, hakaret davasında en fazla kendisine para cezası verilebileceğini, onu da ödeyecek ekonomik gücünün bulunduğunu belirtti. Tuncel, şunları söyledi:“Ama belediyeden falan nemalanmadım. ‘Belediyeden iş yaptı para kazandı’ diyen varsa onun alnını karışlarım. Kendisi de (Durak) dahil. Sıkıysa gelsin ‘Mustafa Tuncel belediyeye şu işi yaptı.’desin. Alnını karışlarım. ‘Öyle camdan evi olan başkasının evine taş atmaz’ demek ucuza kaçmaktır. Hem ‘ben bu adamı taşıdım, buraya ben getirdim’   hem de ‘beni bir takım yanlışlara bulaştırdı’ diyeceksin. Adama sormazlar mı, yanlışlık var ise 21 senedir, neredeydin ?...” CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler