YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuncel: ''Yüzde 10 barajını yerle bir etmek istiyoruz"
Tuncel: ''Yüzde 10 barajını yerle bir etmek istiyoruz"
05 Mart 2014 08:57
"Türkiye'nin 57 ilinde seçime girdik. Biz niye bu riski göz önüne aldık çünkü HDP'yi Kürt halklarına tanıtmak ve halk iradesine engel olan yüzde 10 barajını yerle bir etmek istyoruz"

HDP Genel Başkanı Sebahat Tuncel, "Türkiye'nin 57 ilinde seçime girdik. Biz niye bu riski göz önüne aldık çünkü HDP'yi Kürt halklarına tanıtmak ve halk iradesine engel olan yüzde 10 barajını yerle bir etmek istiyoruz" dedi. Tuncel, Hüdavent Hatun Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'yi, yaşadığı kaostan kurtaracaklarını savundu.

AK Parti, CHP ve MHP'nin yolun sonuna geldiğini öne süren Tuncel, şunları kaydetti: "Bu mücadelede 30 Mart çok önemli. 30 Mart'ta HDP'nin sandıktan çıkması, projelerimizin hayata geçmesi açısından önemli. Sandıklarımıza sahip çıkacağız. Derdimiz sadece belediye başkanını kazanmak değil. 4 ay önce kurulan bir partiyiz, ona rağmen risk aldık, seçimlere girdik. Türkiye'nin 57 ilinde seçime girdik. Biz niye bu riski göz önüne aldık çünkü HDP'yi Kürt halklarına tanıtmak ve halk iradesine engel olan yüzde 10 barajını yerle bir etmek istiyoruz."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler