YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuncel: Öcalan çıksın süreci yönetsin!
Tuncel: Öcalan çıksın süreci yönetsin!
08 Ağustos 2015 15:37
Halkaların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcülsü Sebahat Tuncel, "Biz HDP heyetinin İmralı’ya gitmesini değil, Öcalan’ın gelip sağlık, güvenlik ve özgürlük koşulları sağlanarak özgür bir ortamda müzakere yürütmesini istiyoruz" dedi.

Halkaların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcülsü Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü, çözüm süreciyle ilgili Beyoğlu HDK il binasında değerlendirme toplantısı düzenledi.

"YAŞANAN SORUNUN TEMEL SORUMLUSU CUMHURBAŞKANI"

Hükümetle HDP heyetleri arasında açıklanan Dolmabahçe mutabakatına uyulması gerektiğini söyleyen Sebahat Tuncel, “Halkların Demokratik Kongresi olarak yaptığımız tespit; bugün yaşanan sorunun temel sorumlusunun bu ülkeyi demokratik bir şekilde yönetmek durumunda olan yaşanan krizleri çözme sorumluluğunda olan ancak bu sorumluluğunu kötüye kullanan Cumhurbaşkanının siyasete müdahalesiyle alakalı olduğunun tespitini yaptığımızı ifade ediyorum.

"MESELE HDP HEYETİNİN İMRALI'YA GİTMESİ DEĞİL"

Madem çözüm istiyorsunuz, çözüm sürecinde ısrarcısınız, derhal 28 Şubat’ta kurulan Dolmabahçe mutabakatına dönülmeli ve müzakere süreci başlatılmalıdır. Mesele HDP heyetinin İmralı’ya gidip gitmeme meselesi değil ki mesele Kürt sorununun çözümü konusunda Öcalan’ın nasıl bu sürece daha etkin dahil olacağıdır.

"ÖCALAN ÇIKSIN SÜRECİ YÖNETSİN"

Biz HDP heyetinin İmralı’ya gitmesini değil, Öcalan’ın gelip sağlık, güvenlik ve özgürlük koşulları sağlanarak özgür bir ortamda müzakere yürütmesini istiyoruz.

Yani HDP heyetinin gitmesini değil, Öcalan’ın gelip bu süreçte barışın inşasında daha etkin bir rol almasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 // Maliki
İtlerin Duası kabul olsa gökten kemik yağardı...
08 Ağustos 2015 23:27
LAGIM SURATLI
 // Kara Murat
BUNLAR KÜRT FALAN DEGİL BAŞKA Bİ YARATIK BAKARMISINIZ SURATLARINA ERMENİ YAVRUSU TIPKI...
08 Ağustos 2015 Cumartesi 17:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler