YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuncay Özkan'ı rahatsız eden oda!
Tuncay Özkan, Ergenekon davasında Silivri Cezaevi’nde yattığı odayı ve hücreleri anımsatan 4100 No’lu odadan rahatsız oldu
Tuncay Özkan'ı rahatsız eden oda!
24 Haziran 2015 / 07:09 Güncelleme: 24 Haziran 2015 / 11:46

Dünkü yemin töreninden önce, Meclis’te pazar günü yapılan kura çekimiyle milletvekillerinin odaları da belli oldu. Partilerinde kurumsal görevi olan vekillere tahsis edilenlerin haricindeki 462 milletvekili odası için TBMM Başkanlığı tarafından siyasi parti gruplarının temsilcileri gözetiminde yapılan kura çekimine, MHP’den tekrar Trabzon Milletvekili seçilen Koray Aydın gibi odasından memnun olan vekiller girmedi.

40 milletvekiline ise kurada oda çıkmadı. AK Parti’den Aydın Ünal, CHP milletvekilleri Zekeriya Temizel, Dursun Çiçek ve Zeynep Altıok, MHP’li Ekmeleddin İhsanoğlu, kurada adı çıkmayan vekiller arasında yer aldı. TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, grup başkanvekilleri, komisyon başkanları ve bakanlara Meclis’te ayrıca vekil odası tahsis edilmediği için, bütün bu makamlara görevlendirmeler yapıldıktan sonra boşta kalacak odaların sahiplerini belirlemek üzere yeniden kura çekilecek.

'Hücre' takası

Bu arada kuranın ardından odasını beğenmeyen bazı vekiller arasında oda değiştokuşu yapıldı. CHP Milletvekili Tuncay Özkan’a kurada, Halkla İlişkiler Binası’nın karşı cephesine bakan ve duvarı gören bir oda çıktı. Özkan, Ergenekon davasında Silivri Cezaevi’nde yattığı odayı ve hücreleri anımsatan 4100 No’lu bu odadan rahatsız oldu.

Bunun üzerine CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, bahçeye bakan manzaralı odasını Özkan’a teklif etti. Özkan’ın teklifi kabul etmesiyle, iki vekil, henüz yerleşmeden odalarını değiştirdi.

 

HABERTÜRK

Etiketler: , ,
ağabey
 // ync
ağabey sana dört yıldızlı bir oda hazırlatalım. hatta sen hiç vekillik yapma, biz kaç kişiyiz.com. da çalış dur. ankararınn göbeğinde sana bir otel odası hazırlattırsın meclis başkanı canım...sen vekilsin. bu millet seni seçtiğine göre sana bakmakla yükümlü. sefil bırakacak hali yoktur ağam...ulan sizin canınız cehenneme......
24 Haziran 2015 Çarşamba 14:22
hainler
 // dogan
Bu hainler mecliste oldugu müddetce kapı kilit tutmaz...
24 Haziran 2015 11:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler