YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tüm iktidarları millet getirir, millet götürür"
"Tüm iktidarları millet getirir, millet götürür"
"Tüm iktidarları millet getirir, millet götürür"
04 Mayıs 2008 / 18:40 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Birileri 'gelip alacağım İzmir'i' diyordu, gel de alıver'' dedi. Baykal, "Getirme işi tamam, getirdik, gördük. Şimdi götürme zamanı. İnşallah geldikleri gibi gidecekler.'' şeklinde konuştu.


Baykal, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Güzelbahçe ilçesinde yaptırılan Güzelbahçe Açıkhava Tiyatrosu'nun açılışında, büyükşehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'nun sessiz, gösterişsiz ama planlı, hazırlıklı ve ne yapacağını bilen bir başkan olduğunu ifade etti.

Bazı belediye başkanları ile kentler arasında görünmez bir bağ oluştuğunu kaydeden Baykal, bunun geçmişte Ahmet Piriştina ile İzmir arasında gerçekleştiğini, bugün de Aziz Kocaoğlu'nun kent ile aynı bağı kurduğunu dile getirdi. Baykal, şöyle konuştu:

''Biz kampanyayı açtık. Hani birileri 'gelip alacağım, getirin bana İzmir'i' diyordu, gel de alıver. İzmir kendisini pazarlığa açmadı, satışa ve ihaleye çıkarmadı değil mi? Bastıran, korkutan alamaz İzmir'i değil mi? Yıldırarak İzmir alınamaz değil mi? İzmir işini biliyor. Ne yapacağını gayet iyi biliyor.''
Baykal, hükümetin 6 yıldır enflasyonla mücadele ettiğini, toplumun tüm kesimlerinin bunun sancısını çektiğini, ancak gelinen noktada üretici fiyatlarına göre enflasyonun yüzde 15'e dayandığını dile getirdi.

Hükümetin kendisine 1.5 milyar dolar olarak teslim edilen cari açığı bu yıl 50 milyar dolar seviyesine çıkaracağını açıkladığını, 5.5 yıllık dönemde 280 milyar dolarlık borç yükü getirildiğini, buna rağmen görünürde bir rahatlama olmadığını ifade eden Baykal, geçen süreçte Türkiye'de ''dolar milyarderleri rekorlarının kırıldığını'' savundu.

Baykal, şöyle devam etti:

''Demokrasilerde hiç bir iktidar ebedi değildir. Demokrasiyi yozlaştırarak 'Acaba iktidarımı ebedi kılar mıyım?' diye bakanlar bilsinler ki demokratik olmayan rejimlerde de iktidar ebedi değildir. Tüm iktidarları millet getirir, millet götürür. Getirme işi tamam, getirdik, gördük. Ekonomiyi, tarımı, borçları milletin devletin durumunu gördük. Şimdi götürme zamanı. İnşallah geldikleri gibi gidecekler.''

Konuşmanın ardından Baykal, Kocaoğlu ve Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, tiyatronun açılışını birlikte gerçekleştirdi.

Törende İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası da konser verdi.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler