YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuğrul Türkeş'ten flaş açıklama: Gülen Hareketi sızmaya çalıştı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Gülen Hareketi'yle ilgili ilginç bir bilgi verdi. Türkeş zamanında Hareket'in MHP'nin içine sızmaya çalıştığını fakat buna müsaade edilmediğini açıkladı.
Tuğrul Türkeş'ten flaş açıklama: Gülen Hareketi sızmaya çalıştı
20 Ekim 2014 / 09:47 Güncelleme: 20 Ekim 2014 / 10:01

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, parti teşkilatlarına sızmak isteyen Gülen Hareketi'nin önünü kestiklerini açıkladı.

Hürriyet gazetesinden Cansu Çamlıbel'e konuşan Türkeş, MHP'nin Gülen Hareketi'ne ilişkin tutumu hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte o röportajın o bölümü:

Gülen Hareketi MHP'ye elini sokmaya çalıştı, kestik

30 Mart seçimleri ve öncesindeki nedeniyle hükümet çevrelerinden ‘MHP de Gülen Hareketi’nin trenine bindi’ diye eleştiri aldınız.

Daha önceki mesafemiz ne idiyse hâlâ oradayız. Tayyip Bey ‘paralel’ diye bağırmadan önce, yani onlar canciğer kuzu sarmasıyken bizim Gülen Hareketi'yle ilişkimiz nerede idiyse 30 Mart seçimlerinde oradaydı. Hâlâ da orada. İkincisi, 30 Mart seçiminin sonucu da gösterdi ki onlar da başka bir partiye oy atmadılar ya da oyları yok.

Peki net olarak "Gülen Hareketi geçmişte partimiz üzerinde oyunlar oynamıştır, kaset komplolarının da müsebbibi onlar" diyebiliyor musunuz?

Var, var. Tabii canım. Bir kere Gülen Hareketi'nin okul faaliyetlerine baktığımızda bunlar hayırlı ve yararlı işlerdir. Nokta. Ama Gülen Hareketi ya da kendi ifadeleriyle ‘Hizmet Hareketi’ elini herhangi bir siyasi partinin içine sokmaya kalkıyorsa bu yanlıştır.

MHP’nin içine elini sokmaya çalıştı, öyle mi?

Çalıştı, kestik. Net. Ha merkezi otoriteden yaptı, mahalli ilçe seviyesinde heveslendiler yaptılar onu bilemem. Ama bir dönem Gülen Hareketi'yle yakınlığı bilinen insanların ilde, ilçede diş tutmaya çalıştığını gördük. Ve müdahale ettik. Senin MHP’nin görüşlerine sempati duyup partide çalışman ayrı şey. Ama bir Gülen Hareketi yaklaşımı içinde ‘Şuraların da ucunu ben tutayım’ demeye kalkarsan benim demokratik siyasi parti olma hakkımı zedeleyeceği için ben ona müdahale ederim.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler