YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuğrul Türkeş'e “baba” plaka jesti
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in "08" olan araç plakası diğer Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın "07" plakası ile değiştirildi.
Tuğrul Türkeş'e “baba” plaka jesti
01 Eylül 2015 / 15:04 Güncelleme: 01 Eylül 2015 / 20:18

Alparslan Türkeş'in 38 yıl önce Başbakan Yardımcılığı yaparken "07" plakayı kullandığını öğrenen Başbakan Davutoğlu, oğul Türkeş'e "baba" plaka jesti yaptı.

Seçim Hükümeti'nin MHP'li Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in makam aracının plakası bugün ilk kez toplanan Bakan Kurulu'nda ilginç bir şekilde gündem oldu. Normalde Tuğrul Türkeş'in “08" olan araç plakası, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın “07" plakası ile değiştirildi.
Davutoğlu önerdi

1975'ten sonra kurulan Milliyetçi Cephe Hükümetleri'nde 3 yıl süreyle Başbakan Yardımcılığı görevini yapan Alparslan Türkeş'in makam aracı plakasının “07" olduğunu öğrenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, oğul Türkeş'e de aynı plakanın verilmesini önerdi.

“07" plakanın sahibi olan Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da plakaların değişmesinden memnuniyet duyacağını belirtti.

MHP babasının partisinden ihraç etmek istiyor

Seçim hükümetinde yer aldığı için babasının kurduğu MHP'den ihraç edilmek istenen Tuğrul Türkeş, Alparslan Türkeş'e 38 yıl önce tahsis edilen “07" numaralı kırmızı plakayı aracına takacak.

 

 

YENİ ŞAFAK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler