YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuğrul Türkeş: "Onların sayesinde AK Partili oldum"
Başbakan Yardımcısı Türkeş, MHP'li yöneticilere sert eleştirilerde bulunarak "Onların sayesinde AK Partili oldum, rahatsızlığım yok " dedi.
Tuğrul Türkeş: "Onların sayesinde AK Partili oldum"
30 Ekim 2015 / 23:27 Güncelleme: 31 Ekim 2015 / 07:35

Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin koalisyon görüşmelerinde yaşananlar hakkındaki açıklamalarına ilişkin, "Diyor ki 'Bende siyah çanta hazırdı.' Çanta kahverengi olunca iş yapmıyor mu yani, çanta siyah olunca korkacak mıyız, ne...

Televizyondaki hanım kıza açacağına, Davutoğlu'na açsaydın çantayı o zaman. Ne var yani... Böyle bir şey olur mu ya... Televizyoncuya gösteriyorsun, Başbakana göstermiyorsun. Allah Allah..." dedi.

"ONLAR SAYESİNDE AK PARTİ'Lİ OLDUM"

Kendisini MHP'den atmak istediklerini ve Bahçeli'nin de bu yönde bir açıklama yaptığını aktaran Türkeş, "Kötü mal sahibi adamı ev sahibi yapar, şimdi onlar sayesinde AK Partili oldum. Bundan bir rahatsızlığım yok, memnuniyetim var" diye konuştu.

Türkeş, 13 yıllık AK Parti iktidarında yanlışların, eksikliklerin olabileceğini ancak AK Parti'nin ülkenin sorunlarına eğilerek 13 yıl boyunca hizmet ürettiğini, başkalarının ise sorumluluk almaktan kaçtığını bildirdi.

Türkeş, şunları söyledi:

"Çalışan, işi götüren partiyi iktidardan alaşağı edeceksin, sonra da yerine neyi koyacağını bilmeyeceksin. Ya da aksadı bir parti, aksadığı yerde karşı tarafta hainle işbirliği yapanı göreceksin ama 'milliyetçiyim' deyip omuz vermeyeceksin. Bu terbiyeye, ahlaka, örfe sığıyor mu? Demek ki 1 Kasım'da öncelik bunların bir hesabını görmektir. İkincisi, kurban olduğum bir daha bizi bunların kapısına yollamayın. Aynı netice olursa aynı adamların kapısına gideceğiz. Diyor ki 'Bende siyah çanta hazırdı.' Çanta kahverengi olunca iş yapmıyor mu yani, çanta siyah olunca korkacak mıyız, ne... Televizyondaki hanım kıza açacağına, Davutoğlu'na açsaydın çantayı o zaman. Ne var yani... Böyle bir şey olur mu ya... Televizyoncuya gösteriyorsun, Başbakana göstermiyorsun. Allah Allah..."

ERDOĞAN DÜŞMANLIĞINI ANLAMIYORUM

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığını da anlamadığını belirtti. Abdullah Gül görüşmek istediğinde Bahçeli'nin köşke gittiğini ancak Erdoğan istediğinde görüşmelere gitmediğini aktaran Türkeş, "Diyor ki 'yok ben onu fanusa koyacağım.' Yavrum bu Çin çiçeği değil, insan. Sen kendin fanusta yaşamak istersin, kavanozda durursun onu bilmem ama halkın seçtiği adam susup, köşesinde oturamaz" dedi.

umhurbaşkanlığı Külliyesi'ne yönelik yapılan eleştirileri de yersiz bulan Türkeş, G20 Zirvesi'nin yapılacağı ve turistlerin ağırlandığı Belek'te daha lüks otellerin var olduğunu kaydetti.

"MHP'NİN BAŞINDAKİ 30-40 KİŞİ MANTAR GİBİ..."

MHP'nin tabanındaki insanların koalisyon, iktidar istediğine işaret eden Türkeş, "Bugün MHP'nin başında bulunan 30-40 kişi gazoz şişesinin üstüne konmuş mantar gibi. 30-40 kişi var orada, 'Devlet bey, beni listeye yazıversin, dünya ne olursa olsun' diyen. MHP'deki problem bu. Artık benim problemim değil ama MHP'dekilerin buna bakması lazım" ifadelerini kullandı.

Türkeş'e helal olsun
 // Boğaçhan
İnşallah MHP'li kardeşlerimiz kimin gerçekten ülkesinin çıkarlarını tercih ettiğini, kimin de hainlerin ekmeğine yağ sürdüğünü görüp, biraz da Türkeş'in hatırına tek parti iktidarını destekleyeceklerdir....
31 Ekim 2015 Cumartesi 13:46
İYİ Kİ OLMUŞ
 // MEHMET
mhp de kalması doğru olmazdı ne kadar vatan millet düşmanı varsa mhp onlarla birlikte....
31 Ekim 2015 Cumartesi 09:52
hoş geldin
 // nurcan
Sağın başbakan yardımcımız,cesaretli ınsanlarımız , çocuklarımıza örnek, mert ve cesur insansınız.allah yardımcımız olsun...
31 Ekim 2015 09:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler