YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuğrul Türkeş MHP'den ihraç edildi
Tuğrul Türkeş MHP'den ihraç edildi. MHP Merkez Disiplin Kurulu Tuğrul Türkeş'in partiden kesin ihracına karar verdi.
Tuğrul Türkeş MHP'den ihraç edildi
05 Eylül 2015 / 11:56 Güncelleme: 05 Eylül 2015 / 12:41

Tuğrul Türkeş, oybirliği ile Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) ihraç edildi. MHP Merkez Disiplin Kurulu, ihraç kararını oy birliği ile aldı.

Oylama gizli oyla yapıldı. Açık tasnif uygulandı. Tuğrul Türkeş'in partiden ihracı kararı oybirliğiyle alındı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul eden Türkeş, MHP tarafından 26 Ağustos'ta tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. 

Parti yetkilileri, tebligatın yapılmasının ardından geçen 1 haftalık yasal süre içinde Türkeş'in savunmasını yazılı ya da sözlü olarak yapmadığını belirtti. Bunun üzerine bugün toplanan MHP Merkez Disiplin Kurulu'nun Türkeş'in kesin ihracına karar verdiği kaydedildi. 

"KİMSE BENİ BUNDAN DOLAYI PARTİMDEN ATAMAZ"

Başbakan Yardımcısı Türkeş, dün düzenlediği basın toplantısında "Ben MHP mensubuyum ve seçim hükümetinde de olsa partimi iktidar yaptım. Kimse beni bundan dolayı partimden atamaz. İlla ki atılmam gerekiyorsa buna ülkücü camia karar vermelidir" ifadelerini kullanmıştı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Tuğrul Türkeş'in "Ben partimi iktidar yaptım" sözlerini uygun bulmadığını, Türkeş'e yakıştıramadığını söylemişti. 

rs3-053.jpg

rs4-016.jpg

 // Memet
umarım MHP barajın altında kalır... hangi üst akla hizmet hükümet ortağı olmaktan kaçtı, kimlerin emriyle hareket etti? Vatan Millet adına hareket etmedikleri kesin... sayın Devlet bey artık başarıksızlıklardan dolayı bu işi bıraksın ve hatta ihraç edilmesi gereken kişi Devlet Bahçeli'dir......
05 Eylül 2015 14:54
 // Rasim DUMAN
MHP Yonetimi, ne kadar "demokrat" ( ! ) oldugunu ve eger birgun iktidar olurlar ise, sade vatandasa da ne kadar demokrat ve saygili ( ! ) davranacaklarini, boylece tescil ve isbat etmis oldu. Onlar Tugrul TURKES'i degil, MHP'yi vatandasin gonlunden ihrac ettiler aslinda....
05 Eylül 2015 13:42
Meclisin
 // uykucu
Dorduncu partisi oldular....
05 Eylül 2015 Cumartesi 13:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler