YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuğluk: Mahkemeye götürseler de
Tuğluk: Mahkemeye götürseler de
29 Aralık 2009 20:25
Kapatılan DTP'nin eski milletvekili Aysel Tuğluk, 'Zorla mahkemeye çıkarsalar da ifade vermeyeceğim.' dedi.

Kapatılan Demokratik Toplum Partisinin (DTP) Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, ''Mahkemeye gideceğiz, ama ifade vermeyeceğiz'' dedi.

Diyarbakır dönüşü, Esenboğa Havaalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tuğluk, ''Ankara'ya ifade vermek için mi eldiniz?'' sorusuna şu yanıtı verdi: ''Ben buraya ifade vermek için gelmedim. Partimizin kararı var, o karara uyacağız, ifade vermeyeceğiz. Her şeyin doğru anlaşılmasını istiyoruz. Mahkemelere karşı bir tavrımız yok. Mahkemelere karşı bir tavır almış değiliz, uygulamamaya karşı bir tavrımız var. Bu tavrımız devam ediyor. Sonuçta, bütün milletvekilleri hangi hukuka sahipse, DTP milletvekilleri de o hukuka sahip. DTP'li milletvekillerine de bu hukukun uygulanması gerekir. Ayrımcılığa karşı bir tutumumuz vardı, bu tutum devam ediyor.''

Tuğluk, ''polis zoruyla ifade vermeye götürülmeleri durumunda tavırlarının ne olacağına'' ilişkin bir sorusu üzerine, ''Elbette mahkemeye gideceğiz, ama ifade vermeyeceğiz. Bunun Anayasa'ya aykırı olduğunu, hukuka aykırı olduğunu ifade edip ifade vermeyeceğiz'' dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler