YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"TSK'nın ziyareti insani amaçlı yapılmıştır"
"TSK'nın ziyareti insani amaçlı yapılmıştır"
"TSK'nın ziyareti insani amaçlı yapılmıştır"
03 Eylül 2008 / 18:30 Güncelleme: 03 Eylül 2008 / 00:00

Başbakan Erdoğan, Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi'nin, Eruygur ve Tolon'u cezaevinde ziyaret etmesini 'insani bir ziyaret' olarak nitelendirdi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.


TSK'DAN PAŞALARA ZİYARET


Başbakan Erdoğan, "TSK adına Ergenekon davasında tutuklu bulunan emekli paşaların ziyaretini nasıl değerlendiriyor sunuz?" sorusu üzerine, "Bu konu savcılığa yapılmış bir müracat ile özel izin sonucunda TSK adına bir garnizon komutanının insanı amaçlı iki emekli orgenarale yaptığı ziyarettir. Biz olayı insanı amaçlı olarak yapılmış ziyaret olarak değerlendiriyoruz. Farklı şeyler aramak yanlış olur. Öbür tarafta da işin yargı süreci devam etmektedir. Bu konu ile ilgili değerlendirme yapmam doğru olmaz." dedi.


DİŞLİ'NİN İSTİFASI


Şaban Dişli'nin istifasının hatırlatılması üzerine ise Erdoğan, şunları söyledi;


"Bu süreç bir yargısız infaz olarak başlamıştır. Arkadaşımız bu konu ile ilgili 'benim üzerinden partime yönelik yapılan bu saldırılara daha fazla tahammül etmem mümkün değil' dedi. Bana bu konuda anlayış gösterirseniz partimdeki görevlerinden hatta partimden ve milletvekilliğinden de istifa etmeye hazırım diyerek özveride bulunmuştur. Biz partideki görevlerindeki istifaları kabul ettik ama bunun dışındaki istifaları kabul etmedik"


ŞAM ZİYARETİ


Şam ziyaretinde ağırlıklı olarak Ortadoğu ziyaretinin ele alınacağını ifade eden Erdoğan, Kafkaslarda yaşanan gelişmelerinde gündeme geleceğini belirtti.


RUSYA İLE GÜMRÜK KRİZİ


Erdoğan, Rusya ile yaşanan gümrük krizine ilişkin ise, "Çok ciddi bir gümrük krizi yok. Bu biraz da abartıldı. Rakamlar çok farklı. Dün Rusya Dışişleri Bakanı ile Babacan görüşmeler yaptı. Bu iş birkaç içinde çözülür yoksa ben Putin ile konuyu görüşeceğim." dedi.


Genelkurmay'dan, Tolon ve Eruygur'a ZİYARET


 


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler