YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK bombaladı, Demirtaş kaçtı
TSK bombaladı, Demirtaş kaçtı
09 Aralık 2015 15:14
Selahattin Demirtaş'ın Kuzey Irak'ta bulunduğu sırada Türk savaş uçakları Kandil'deki PKK hedeflerini bombaladı.

ABD'de bir hafta süren temaslarından sonra Türkiye'ye dönen ve Ankara'da partisinin kampına katılan Selahattin Demirtaş, önceki akşam Diyarbakır'dan karayolu ile Habur Sınır Kapısı üzerinden Kuzey Irak'a gitti.

HDP İzmir milletvekili Ertuğrul Kürkçü ile birlikte önce Erbil'e giden Demirtaş, HDP temsilciliğini ziyaret edip bazı temaslarda bulunduktan sonra dün akşam saatlerinde Süleymaniye'ye geçti.

Süleymaniye'de başta yurt dışından tedaviden dönen Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani'yi ziyaret etmesi ve bazı görüşmelerde bulunması planlanan Selahattin Demirtaş, programını tamamlamadan önce Erbil'e oradan da Türkiye'ye döndü.

ACİL DÖNMEK ZORUNDA KALDI

HDP Erbil Temsilcisi Şilan Eminoğlu, Demirtaş ve Kürkçü'nün yurtdışından dönen Celal Talabani'ye de geçmiş olsun dileklerinde bulunmak ve kendisiyle bazı konularda görüşmek istediklerini, ancak bölgede yaşananlardan kaynaklı acil dönmek zorunda kaldıklarını söyledi.

TSK PKK'YA BOMBA YAĞDIRDI

Selahattin Demirtaş ve Ertuğrul Kürkçü'nün, Kuzey Irak'ın Süleymaniye kentinde bulunduğu sırada Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları Kandil Dağı'nda bazı PKK hedeflerini bombaladı. Savaş uçakları PKK kampının bulunduğu Kandil Dağı'nda bazı bölgeleri bombaladı ve bombardıman uzun süre devam etti.

 // mustafa
Talabani pkk ortaklığı. barzani ye saldırmışti. Abd den yeni talimatlar geldi galiba...
09 Aralık 2015 18:35
a
 // a
keske icinde sende öleydin...
09 Aralık 2015 16:54
yufus yufusss..
 // SELAMİ
ÜÇ BUÇUK üç buçuk döndün mü... korkak çakallar......
09 Aralık 2015 Çarşamba 16:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler