YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Torku'nun CEO'sundan sürpriz karar
Torku'nun CEO'sundan sürpriz karar
14 Şubat 2015 09:51
Milletvekilliği aday adaylığı için bürokrasiden sonra iş dünyasından da istifalar gelmeye başladı. Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı ve Torku'nun CEO’su Mehmet Koca AK Parti'den aday olmaya hazırlanıyor.

Milletvekilliği adaylığı yarışında çıta yükseliyor. İstifa eden bürokratların ardından iş dünyasından da üst düzey yönetciler adaylık yarışına katılmaya başladı. Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı ve Torku'nun CEO’su Mehmet Koca da Meclis yolunda ilk adımını atıyor. İş dünyasın yakından tanıdığı Mehmet Koca; 1965 Afyonkarahisar doğumlu.

İmam Hatip mezunu

Bolvadin İmam Hatip Lisesi mezunu olan Koca, İTÜ Endüstri Mühendisliğini 1986 yılında başarıyla bitirdi. İş hayatında başarı ivmesi hep yukarıyı gösteren Koca, 2005-2012 yılları arasında Genel Müdürlüğünü yaptığ Gübre Fabrikaları T.A.Ş.’ye Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi unvanını kazandırdı. Koca, CAPİTAL dergisinin 2011 yılında yayınladığı son 5 yıldaki verilere göre hazırlanan “En Başarılı CEO’ları” listesinde 5. sırada yer aldı. BUSINESS dergisinin “Krizin En Başarılı 100 Yöneticisi” sıralamasında 36. sırada yer alan Koca, son dönemde ise dünya markası Torku'nun CEO'su olarak ön plana çıktı. Koca, tarım alanındaki yetkinliğiyle de biliniyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler