YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Toptan'dan 'Meclis Başkanlığı' açıklaması
Toptan: Büyük mutluluk duydum
Toptan'dan 'Meclis Başkanlığı' açıklaması
03 Ağustos 2009 / 21:09 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye'nin kavgasız gürültüsüz bir Meclis başkanlık seçimi sürecinden geçtiğini söyledi. 
 
Şahısların geçici, kurumların ise kalıcı olduğuna işaret eden Toptan, "Önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Ben bunu yaptığıma inanıyorum." dedi.


Toptan, AK Parti'nin TBBM adayı Mehmet Ali Şahin ile yaptığı görüşmenin ardından çıkışta basın mensuplarının sorularını cevapladı. Toptan, seçimlerin demokrasinin güzelliği olduğunu belirterek, "Bir TBMM Başkanı bir iki gün içinde seçilmesi kuvvetle muhtemel olan bir aday ile görüşüp, fikir alışverişinde bulunuyor. Bu demokrasinin güzelliğidir. Bundan büyük mutluluk duydum. Kavgasız, gürültüsüz bir seçim oluyor." ifadelerini kullandı.


"Önemli olan bu gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır." diyen Toptan, "Ben bunu yaptığımı düşünüyorum. Bugüne kadar hem mensubu olduğum parti, hem de muhalefet partilerinin ilgi odağı oldum. Zaten önemli olan budur. Her şey yolunda gidiyor." değerlendirmesini yaptı.


Türkiye'nin büyük sorurları olduğunu ifade eden Toptan, herkesin el birliği ile bunların üstesinden gelmek için gayret etmesi gerektiğini söyledi. Toptan, Şahin'in aday gösterilmesi ile Milli Görüş'ün sac ayağının tamamlandığı şeklindeki yorumların hatırlatılması üzerine, "Sayın Mehmet Ali Şahin tecrübeli ve birikimli bir arkadaşımızdır. Bugüne kadar bir çok önemli projenin altına imza attı. Bundan böyle de çok güzel hizmetlerde bulunacaktır. Zaten uygulamada bunu göreceksiniz." karşılığını verdi. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler