YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Toprak: "Ak Parti tribünlere oynuyor"
Toprak: "Ak Parti tribünlere oynuyor"
08 Şubat 2013 15:02
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, ''AKP, dış politika siyasetini popülizm, taşeronluk ve tribünlere oynamak üzerine kurmuştur'' iddiasında bulundu.

 

CHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Başkan Yardımcısı Toprak, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği yönetim kurulu üyelerini kabul etti. 
 
Görüşmede gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Toprak, AK Parti Hükümeti'nin dış politika uygulamalarını eleştirerek, şunları kaydetti: 
 
''AKP, dış politika siyasetini popülizm, taşeronluk ve tribünlere oynamak üzerine kurmuştur. AKP sözcüleri ABD Büyükelçisi'ne dönük açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland'un açıklamaları da gerçeğin ne olduğunu ortaya koymaktadır. Şöyle diyor sözcü, 'Büyükelçi Ricciardone, eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın söylediklerini sadece tekrar etti ve eminim bu konularda kamuoyu önünde konuşma fırsatı bulduğunda Dışişleri Bakanı John Kerry de aynısını söyleyecektir.' ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü AKP'ye diyor ki daha önce ne söylediysek Büyükelçimizde aynısı söylemiştir. Peki AKP daha önce neden sesini çıkarmadı  Çünkü AKP'nin iç kamuoyunu oyalamaya ihtiyacı var. AKP Hükümeti, ABD Büyükelçisi konusunda tribünlere oynamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti böyle hafiflikleri hak eden bir devlet değildir.''
 
Şangay İşbirliği Örgütü ile AB'nin kıyaslanması eleştiren Toprak, ''AKP, AB konusunda ülke çıkarları için değil kendi çıkarları için çalışmalar yürütmüş, ancak AKP'nin giderek otoriterleşmesi ile AB'den gelen uyarılarla AKP, AB'den artık destek görmeyeceğinin farkına varmıştır. Bu nedenle Şangay İşbirliği Örgütü'ne yönünü çevirmiştir'' ifadelerini kullandı. 
 
 
AA
 
Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler