YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topçu'nun doktorundan açıklama
Topçu'nun doktorundan açıklama
26 Ocak 2011 12:21
Mide yanması şikayetiyle hastaneye başvuran BBP lideri Yalçın Topçu dün böbrek taşı ameliyatı oldu. Topçu'nun sağlık durumuyla ilgili bir açıklama yapan başhekim yardımcısı, sağlık durumunun iyi olduğu cuma günü taburcu edilebileceğini söyledi.

Özel Koru Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mustafa Kıraç, dün hastanelerinde böbrek taşı ameliyatı olan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu'nun genel sağlık durumunun iyi olduğunu, yarın ya da cuma günü taburcu edileceğini bildirdi.

Kıraç, BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici ile Topçu'nun sağlık durumuna ilişkin Özel Koru Hastanesi'nde basın toplantısı düzenledi.

Topçu'nun 24 Ocakta mide yanması şikayetiyle hastanelerine başvurduğunu belirten Kıraç, yapılan tetkikler sonucunda böbreğinde taş bulunduğunun tespit edildiğini ve Topçu'nun dün kapalı yöntemle böbrek taşı ameliyatı geçirdiğini söyledi.

Yalçın Topçu'nun herhangi bir kanamasının ve mide şikayetinden kaynaklanan ciddi bir probleminin bulunmadığını ifade eden Kıraç, Topçu'nun rahatsızlığının muhtemelen stresten kaynaklandığını kaydetti.

Kıraç, ''Böbrek taşı ameliyatı olan Yalçın Topçu perşembe ya da cuma günü taburcu edilecek'' dedi.

BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici de Yalçın Topçu'ya yakın ilgilerinden dolayı hastane yönetimine teşekkür ederek, ''Camiamız merak etmesin, genel başkanımızın durumu iyi'' diye konuştu.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler