YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topçu'dan sert çıkış
Topçu'dan sert çıkış
16 Aralık 2010 17:57
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Topçu, BDP'nin gündeme getirdiği iki dil önerisine sert çıktı. Topçu, 'İki dil önerisi ile ilgili rüya görenlerin kabusu oluruz.' dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, BDP'li milletvekillerinin gündeme getirdiği ve büyük tepki alan iki dil önerisine çok sert çıktı. Topçu, "Bununla ilgili rüya görenlerin kabusu oluruz." dedi.

Topçu, partisinin genel merkez binasında memur emeklilerini kabul etti. Topçu, görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Yalçın Topçu, BDP'lilerin 'iki dil' teklifine sert çıkarak, "Bununla ilgili rüya görenlerin kabusu oluruz." ifadesini kullandı. Topçu, şunları söyledi:

"Bu toprakların, bu coğrafyanın adı Türkiye'dir. Türkiye Devleti'nin adı Türkiye Cumhuriyeti'dir. Türkiye Devleti'nin dili Türkçe'dir. Bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin bin yıllık ortak kardeşliği var. Bu tür yaklaşımlar içinde olanların ve bununla ilgili rüya görenlerin kabusu oluruz. İktidar ve muhalefet gereğini yapmıyor. Bunu kınıyorum. Bunlar bu millete hesap verecekler. Türkçe'nin yanına bir etnik dil sokulması ihanetle eşdeğerdir.

Resepsiyonlarda sarmaş dolaş olanlar, kapalı kapılar arkasında görüşenler bu millete mutlaka ve mutlaka hesap verecekler. TBMM'de bulunanlara sesleniyorum: Sokaklarda ve kürsülerde atıp tutuyorsunuz, iktidar olmanın gereğini yapmıyorsunuz. Kapalı kapılar ardında konuştuklarınızdan millet habersiz. Milletten aldığınız iradenin ve paranın hakkını iktidar ve muhalefet olarak veriniz." CİHAN
 

bravo
 // h.eris
brovo bole yurekli adamlara ihtiyacımız var tebrik ederim...
16 Aralık 2010 20:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler