YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topçu'dan Erdoğan'a destek
BBP Genel Başkanı Topçu, Başbakan Erdoğan'a destek verdi. Topçu, 'İçki yasasını destekliyoruz, sanat da millet için olmalı, heykel konusunda da arkandayız, korkma.' dedi.
Topçu'dan Erdoğan'a destek
15 Ocak 2011 / 16:40 Güncelleme: 15 Ocak 2011 / 16:48

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''İçki yasasını destekliyoruz, korkma Başbakan daha ötesine git, Alperenler arkanda, sanat da millet için olmalı, heykel konusunda da arkandayız, korkma'' dedi.

Topçu, Hatay'ın İskenderun ilçesinde, parti teşkilatının kongresine katılarak bir konuşma yaptı.

Her gün vatandaşla bir araya geldiklerini belirten Topçu, bu toplantılarda milletin iktidarını gerçekleştirmek için konuştuklarını söyledi. Merhum genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlu'nun kendilerine bıraktığı emanete layık olmaya çalıştıklarını ifade eden Topçu, ''Ona layık olmak, onu düşürmemek için devamlı çalışıyoruz. Dik duruyoruz, önümüze bakıyoruz ve doğru söylüyoruz'' dedi.

Parti olarak her zaman yapıcı, yol gösterici, sorumlu bir muhalefet anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Topçu, ''Yapılan doğru şeyleri destekliyoruz, eksik gördüğümüz konularda ise (işte doğrusu, al bunu uygula, sen de kazan millet de kazansın) diyoruz'' ifadesini kullandı.

Yalçın Topçu, şunları söyledi:

''Başbakan diyor ki, 'tıksırana kadar içiyorlar.' Hemen öbür taraf başlıyor, (bak yasaklamak istiyorlar) diyorlar. Ben buradan net konuşuyorum, nesilleri yok eden bu beladan bu memleketi kurtarmak için bu kanun ne ki, korkma Başbakan daha ötesine git, Alperenler seninle birlikte olsun, korkma Alperenler arkanda, sanat da millet için olmalı, heykel konusunda da arkandayız, korkma.''

Topçu, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in açıklamalarına da tepki göstererek, ''Bu konuda da arkanızdayız Başbakan. Avrupa Birliği sürecini dondur, durdur, yık, tarihin çöp sepetine at, Alperenler arkanda, illaki bir birliktelik arıyorsan, Adriyatik'ten Çin seddine Türk İslam birliğini ara'' diye konuştu.

Konuşmasında 2011 bütçesini de eleştiren Topçu, genel seçimlerde her evden bir oy istediklerini söyledi.

Topçu, kongre öncesi kent merkezini gezerek esnafla sohbet etti. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler