YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topçu'dan Bahçeli'ye tepki
BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, MHP lideri Bahçeli'nin kaset skandalı ile ilgili okyanus ötesini hedef göstermesini eleştirdi.
Topçu'dan Bahçeli'ye tepki
22 Mayıs 2011 / 16:30 Güncelleme: 22 Mayıs 2011 / 16:35

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kaset iddiaları ile ilgili elinde hiçbir delil olmadan okyanus ötesini hedef göstermesi büyük bir haksızlıktır'' dedi.

Topçu, Adıyaman BBP İl Başkanlığınca helikopter kazasında hayatını kaybeden eski genel başkan Muhsin Yazıcıoğlu için Abuzer Gaffari Türbesi'nde okutulan Mevlide katılmak üzere Adıyaman'a geldi.

Mevlit öncesi Topçu, bir gazetecinin Bahçeli'nin bazı parti yöneticileriyle ilgili internette yayımlanan görüntülere ilişkin daha önce ''kumanda odası okyanus ötesinde'' değerlendirmesi yaptığını anımsatması üzerine, ''Sayın Bahçeli çok büyük haksızlık etmiştir. Elinde hiçbir delil olmadan hizmet erbabı, gönül eri bir insana böyle bir haksızlık yapması doğru değildir. Büyük haksızlık olur. Çünkü elinde delil yok hiçbir şey yok. Sayın Bahçeli'nin zandan hareket etmemesi lazım'' karşılığını verdi.

Topçu, yayımlanan görüntülerle ilgili, şunları söyledi:

''Öncelikle Müslüman bir insan hataları örtmede gece gibi olmalıdır. Ben bunun üzerinde tepinmem. Bunun gereği yapılmış mı yapılmamış mı ben ona bakarım. Sonuçta toplum nezdinde vatandaşların yüreğinin parçalandığı bir durum söz konusudur. Benim burada söyleyeceğim, siyaset daha ilkeli olmalıdır. Bir memlekette siyaset kurumu millet nezdinde onurlu ve ahlaklı bir şekilde ölçüsünü almazsa o memleketin vay haline. İleri ülkelere baktığımızda siyaset kurumu itibarlı konularda 1. sırada çıkıyor. Bizim ülkemizde ne yazık ki siyaset kurumu güvenilirlik bakımından alt sıralarda yer almaktadır. Siyaseti bu kadar onursuzlaştırırsak demokrasi adına bir adım ileriye gidemeyiz. Ben onun için diyorum ki pozitif ve ilkeli siyaset yapmak gerekiyor''

Siyasetçilerin üslubunu eleştiren Topçu, konuşmasını ''Bir siyasetçi bel altından konuşmamalıdır. Bizler kavgayla bir yerlere varamayız. Eğer siyasetçi eleştirilerde bulunuyorsa projeler üzerinden konuşmalı. Ben bu mübarek yerden onlara sesleniyorum, lütfen küfrü bırakın, proje üzerinden siyaset yapın'' diye tamamladı. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler