YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topçu: "Orada içkiye izin vermem"
Topçu: "Orada içkiye izin vermem"
02 Eylül 2015 03:00
Eski BBP Genel Başkanı, yeni Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Adli Yıl açılışı için düzenlenen resepsiyonda önemli açıklamalar yaptı.

"BBP Genel Başkanlığı sırasında piyanist İdil Biret'in konserine yönelik Alperen Ocakları mensuplarının eylemine" yönelik soru üzerine Topçu, "Ben, senfoni orkestrasında bir eser icra edilirken, minder atılıp, şarap içilip, ayak uzatarak dinlenmeyeceğini bilecek kadar bu işlerden anlarım" dedi.

Topçu, "Topkapı Sarayı'nda öyle bir konsere bugün izin verir misiniz?" sorusunu şöyle yanıtladı:

Ben en azından senfoni orkestrasının bir müziği icra edilirken, minderle şarapla öyle bir icranın dinlenmeyeceğini bilecek kadar bu işlerden anlarım. Çok iyi anlarım. Çok kültürlü olduğunu iddia edenler.. Senfoni orkestrasında bir eser icra edilirken minder atılıp şarap içilip, ayak uzatılarak dinlenmeyeceğini bilecek kadar bu işlerden anlarım.

Bugün Topkapı'da şaraplı minderli konsere izin vermem. O sanatın çıktığı ülkelerde bir senfoni hangi adap edeple dinlenir? Hanımefendiler, beyefendiler şıkır şıkır kıyafetleriyle değil mi? Biz barda halaya dururuz, orada da vals yaparız. Bizi başkalarıyla karıştırmasınlar. İdeolojik bir linçe falan da eyvallah etmeyiz.

 

AA

tebrikler bakanım.
 // hursit dilaver
özlediğimiz bakan tipi.. AKP örnek alsın. yalçın beti harcamasn. seçim sonunda da aynı bakanlığa devam etsin. bakın nasıl o kültür işlerimiz düzelecek.ama bu AKP maalesef kıyameti koparacak ve bakana karşı eylem falan yapacak. AKP arkasında durabilecek mi.durmalı. yoksa AKP kendini bitirir....
02 Eylül 2015 Çarşamba 22:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler