YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topçu, Alperenlere seslendi
Topçu, Alperenlere seslendi
13 Eylül 2009 21:28
BBP Genel Başkan Yalçın Topçu, Türkiye'nin problemleri karşısında doğudan batıya, kuzeyden güneye herkesin şapka çıkartacağı bir duruş sergilenmesi gerektiğini söyledi.
Yalçın Topçu, Alperen Ocakları tarafından düzenlenen '12 Eylül Ekseninde Darbeler, Cuntalar ve Antidemokratik Uygulamalara Karşı Alperence Duruş' panelinde yaptığı konuşmada Alperenlere seslenerek, Türkiye'nin önüne konulan meselelere ve problemlere Alperence yaklaşmalarını istedi.

Topçu, "Milli duracaksınız, vatan ve millet diyeceksiniz. Ama bu deyiş tarzınız ebedi başkanımızın duruş tarzında olacağı için memleketin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine herse şapka çıkaracak." diye konuştu.

Kürtçe 'Allah senden razı olsun başkan' diyen Topçu, Alperenlerin Diyarbakır'da arkalarından bu cümlenin söyleneceği milli bir duruş sergilemesi gerektiğini ifade etti.

Öte yandan, panelde helikopter kazasında hayatını yitiren Muhsin Yazıcoğlu için Fatiha okundu. Ayrıca, 12 Eylül darbesinde idam edilen Ülkücü gençlerin isimleri okunarak yoklama yapıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler