YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tonlarca kömür, bizim bir işçimizden daha değerli değildir"
"Tonlarca kömür, bizim bir işçimizden daha değerli değildir"
04 Aralık 2014 13:38
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Tane Yıldız, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, madencilik sektörünün hak ettiği yeri bulması için gayret gösterdiklerini, iş güvenliği konusunda gerekli adımları atmaya devam edeceklerini belirterek, "Yeni iş güvenliği paketiyle önce işçi sağlığı sonra üretim düsturunun daha kesin bir şekilde uygulanmasını sağlayacağız" ifadesini kullandı.

Dünyanın en zor ve anlamlı mesleğini yapan madencilere toplumun vefa borcu olduğunu belirten Yıldız, şunları kaydetti:

"Bu görevi yerine getirirken yerin metrelerce altında verilen mücadeleyi, birlikteliği ve dayanışmayı başka hiçbir alanda görmek mümkün değildir. Madencilik zor ve meşakkatli bir meslektir. Bu mesleği yapan madencilerimiz geçimlerini kazanmaya ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya çalışmaktadırlar. Madencilik sektörünün hak ettiği yeri bulması için hükümet olarak gayret gösteriyoruz. Özellikle bu yıl içinde yaşadığımız üzücü olaylarla birlikte iş güvenliği konusunda gerekli adımları atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz. Yeni iş güvenliği paketiyle birlikte önce işçi sağlığı sonra üretim düsturunun daha kesin bir şekilde uygulanmasını sağlayacağız. Madenlerden çıkarılan tonlarca kömür, bizim bir işçimizden daha değerli değildir.

Ülkemizin kalkınmasında çok büyük öneme sahip olan sektöre hizmet ederek, dünyanın en zor mesleğini yerine getirmeye çalışan tüm madencilerimizin Dünya Madenciler Günü'nü kutluyor, bu uğurda yaşamını yitiren maden şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm maden emekçilerine aileleri ile sağlıklı mutlu bir yaşam diliyorum."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler