YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tezgahların karşısında olmaya devam edeceğiz"
"Tezgahların karşısında olmaya devam edeceğiz"
28 Haziran 2013 13:59
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "MHP olarak sessizce planlanan tezgahların karşısında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Adan, MHP İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, Türklük ve İslam'ın Anadolu'daki bin yıllık varlığının sorgulanmakta olduğunu savundu.

"Karşı karşıya olduğumuz meselelerin en tehlikelisi milli ve manevi değerlerimizin toplumsal çatışma alanına dönüştürülmesi, Türkiye'nin etnik odaklı inanç ve mezhep temelli çok ciddi bir ayrışma, cepheleşme sürecine çekilmek istenmesidir" diyen Adan, "Bitmeyen hesaplar ve tükenmeyen nefretler tarihi bir hesaplaşmanın yakın bir gelecekte karşımıza çıkacağının işaretlerini vermektedir" ifadesini kullandı.

Toplumsal huzursuzluk ve gerginlik alanlarının her geçen gün daha da derinleştiğini öne süren Adan, şöyle devam etti:

"MHP olarak sessizce planlanan tezgahların karşısında olmaya devam edeceğiz. İster Alevi ister Sünni olsun, Allah'ı, peygamberi, kıblesi, ezanı, kitabı, bayrağı, vatanı, alın yazıları, sevinci ve acıları, mezarları, şiirleri, tarihleri, bayramları, hikaye ve destanları, soyu sopu, gelenek ve görenekleri bir ve karındaş olan bu bütünlüğü ayrıştırmaya çalışmak, aynı zamanda yüce dinimizin vahdet emri ve anlayışına da aykırıdır."

Adan, Cizre'de terör örgütünce asayiş birimi kurulduğu iddiasının sorulması üzerine, "Bunlar hep bilinçli yapılan şeylerdir" yanıtını verdi.

Toplantıya Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Kütahya Milletvekili Alim Işık, Elazığ Milletvekili Enver Erdem, Adana Milletvekili Ali Halaman, MHP Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç ve partililer katıldı.

 

AA

Etiketler:
Not
 // Türkmenoglu
MHP otur yerine, Not: 0 !!!

(artik konustuklari okumaya degmez)...
28 Haziran 2013 Cuma 16:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler