YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TESK'te esnafa güzel haber
TESK'te esnafa güzel haber
18 Mart 2016 03:30
Başbakan Ahmet Davutoğlu TESK'te önemli açıklamalar yaptı. Başbakan Davutoğlu, esnafa iyi bir haber verirken, "Asgari ücretteki artış nedeniyle sosyal güvenlik primlerindeki yükü hafifletmek için talimatlar verildi" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmalarından bazı notlar:

Ankara'daki terör saldırısında zarar gören esnafın yanındayız. Doğu ve güneydoğuda da mağdur olmuş esnaflara sahip çıkmak görevimiz. Ben de bir esnaf çocuğuyum. Ahilik geleneği esnaflık geleneğidir. Bugün bu ziyarette esnafların sorunlarıyla ilgili bilgi aldım. Taleplere ilgi göstereceğiz.

SOSYAL GÜVENLİK PRİMİ YÜKÜ İÇİN TALİMAT

Esnaflarımızla dayanışma konusunda hükümetimziin güçlü bir iradesi vardır. 1 Kasım'dan bu yana ilan ettiğimiz vaatlerin yüzde 85 ini şuanda gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Genç esnafa 100 bin liraya kadar kredi imkanı tanıdık.

Esnafa 30 bin TL faizsiz krediye yoğun talep oldu. AVM'ler esnafı bölmesin diye AVM'lerde esnafa yer tahsisi zorunluluğu getirdi. Çalışan esnafa yüzde 15 Bağ-Kur kesintisini kaldırdı. 10 işçi çalıştıran esnafa sigorta indirimi imkanları sunduk. İş kuran genç esnafa 30 bin lira kadar hibe sunduk.

Orta direk görevi gören esnaflarımızı ayakta tutmak için adımlar attık. Asgari ücretteki artış nedeniyle sosyal güvenlik primlerindeki yükü hafifletmek için talimatlar verildi. Bir milletin mutluluğunu ölçmek için esnafın yüzüne bakmalı.

Esnafın yüzü gülüyorsa herşey yolundadır. Her sabah dükkanı Besmele ile açan esnafımıza her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Bütün esnaflarımıza hayırlı bereketli işler diliyorum. Terör için gösterdikleri direnç için de teşekkür ediyorum. Esnaflarımız ülkenin bütünlüğü için doğru bir duruş sergilediler.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler