YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Teröristler yurt dışından gelmedi ki..."
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Teröristler yurt dışından gelmedi ki yurt dışına gitsin'' dedi.
''Teröristler yurt dışından gelmedi ki..."
03 Temmuz 2013 / 07:45 Güncelleme: 03 Temmuz 2013 / 12:19

Edirne'de katılacağı bir dizi program öncesi Çorlu Havaalanı'na gelen Kamalak, gazetecilere yaptığı açıklamada, iktidarın Türkiye'yi iyi yönetemediğini söyledi.

Terör olaylarından dolayı bir sürü can kaybı yaşandığını belirten Kamalak, şöyle konuştu:

"Ülkede ciddi bir terör olayı ve gerçeği var. Teröristlerin yurt dışına gidecekleri söyleniyor. Biz Saadet Partisi olarak dedik ki, milleti kandırmayın, dürüst davranın. Teröristler yurt dışından gelmedi ki yurt dışına gitsin. Peki onların söylediği gibi teröristler yurt dışına gittiyse bu olaylar neyin nesi  Diyarbakır'da, Adana'da, Mersin'de çok büyük yürüyüşler yapıldı. PKK eylemleri yapılıyor.'' Kamalak, ülkede her geçen gün biraz daha kötüye gidişin gözlendiğini savunarak, ''Her geçen gün ayağımızın altından toprak biraz daha kayıyor. Ortada hiçbir sebep yokken bir Taksim olayı yaşadık. Gezi Parkı hadisesini gördük" dedi. Taksim'deki Gezi Parkı olayları öncesi gençlerin, son derece masumane bir şekilde parktaki ağaçların kesilmemesi için taleplerini dile getirdiğini kaydeden Kamalak, şöyle devam etti: ''Gezi Parkı olayları öncesi gençler, 'burası bizim akciğerlerimiz, buradaki ağaçları kesip de ne yapacaksınız ' diyorlardı. Sayın Başbakan da onlara, 'alışveriş merkezi yapacağız' diyordu. Sonra gençler, 'Gezi Parkı bizim yürüyüş alanımız' dedi. Ama Sayın Başbakan bu defa da 'bir avuç çapulcunun lafına mı bakacağız' diyerek olayları bu hadde kadar getirdi.''

Kamalak, Türkiye'nin ekonomik açıdan da iyi yönetilmediğini, bazı gerçeklerin halka yansıtılmadığını, iç ve dış borcun sürekli artış gösterdiğini söyledi. Mustafa Kamalak, karayoluyla Edirne'ye gitti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler