YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler Gülten Kışanak'ı bodruma kapattı!
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Sur’da PKK’lılara gidip, “Halk destek vermiyor, vazgeçin” dedi. Öfkelenen teröristler, Kışanak’ı 6 saat bodrumda tutup ölümle tehdit etti.
Teröristler Gülten Kışanak'ı bodruma kapattı!
16 Şubat 2016 / 14:39 Güncelleme: 16 Şubat 2016 / 14:46

Star'ın haberine göre, Sözde öz yönetim ilan eden PKK’nın talimatı, HDP ve DBP’li belediyelerin desteğiyle Diyarbakır’ın Sur, Şırnak’ın Silopi ve Cizre ilçelerinde çukur kazarak, barikat kuran teröristlere halkın destek vermemesi, örgüte büyük bir darbe vurdu. Çukur siyaseti hezimete dönüşen HDP ve DBP’liler, PKK’lı teröristleri kurtarmanın derdine düştü.

Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) isteğiyle Sur’a giderek artık köşeye sıkışan teröristlerle görüşen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, “Halk bize destek vermiyor. Kaybettik. Artık vazgeçin, boşuna ölmeyin” dedi. Ancak beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

6 SAAT TUTULDU

Kandil’den, “Çekilmenizi isteyen olursa vurun” talimatı alan teröristler Kışanak’ı, görüştükleri bodrumda yaklaşık 6 saat rehin tuttu. Ölümle de tehdit edilen Kışanak, PKK’nın dağ kadrosundan gelen teröristlerle tartışarak Sur’dan ayrıldı. Teröristler Kışanak’a “Belediye başkanları olarak siz halkı ikna edin. Bize destek olmak için sokağa çıksınlar” mesajı verdi. DTK Eş Başkanı Hatip Dicle’nin de benzer bir girişimde bulunduğu, ancak netice alamadığı öğrenildi.

 

STAR

 // vatansever
yenımı anladınız bunları vatan hayınleri sizi...
17 Şubat 2016 00:33
....
 // ...
ne diyodu komandolar. aşk bodrumda yaşanıyor :))...
16 Şubat 2016 20:46
 // Kaan
Sıkamamış ki başına işe yarasaydı...
16 Şubat 2016 19:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler