YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terörist holiganlar
Başbakan Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem'de yaşanan protestoya ilişkin sert açıklamalar yaptı.
Terörist holiganlar
30 Ekim 2012 / 14:27 Güncelleme: 30 Ekim 2012 / 14:31

Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen ve dünyanın heyecanla takip ettiği TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul 2012'nin ödül töreninde yaşanan protesto gündemdeki yerini koruyor.

Finale adını yazdıran Serana Williams ve Maria Sharapova'nın müsabakasının sonunda yapılan ödül töreninde siyasilere yapılan protestoları değerlendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, protestocuları 'terörist holiganlar' olarak adlandırdı.

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada yaşanan protestoyu değerlendirirken, "Biz dünyanın parasını harcayıp o salonu yaptık. Yine büyük kulisler yaparak o salonda Dünya Basketbol Şampiyonası'nı organize ettik ve finalini oynattık. Fakat o zaman da ödül töreninde bu zihniyet salonda tepki gösterdi." dedi.

Başbakan Erdoğan, teniste düzenlenen turnuvanın alınması için de büyük gayret sarfettiklerini belirterek, final maçı sonrasında bakanları Binali Yıldırım ve Fatma Şahin ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a tepki gösterenleri 'terörist holiganlar' olarak adlandırdı.

Başbakan Erdoğan, "Çirkinlik yaptılar. Televizyonlar aracılığı ile dünya bunu veriyor. Biz 2020 Olimpiyatları'na adayız. Böyle insanların olduğu bir ülkeye ve şehre olimpiyat verilir mi? Dün Ankara Ulus'taki zihniyet ile Sinan Erdem'deki zihniyet aynı. Biz bunlara rağmen bunu yürüttük ve yürüteceğiz." diye konuştu. Cihan

23:09
 // Kenan Akkuş
Ben bu aklımla seziyorsam, MİT kimbilir neler biliyordur. Ne mi demek istiyorum..? Türkiye de henüz adı duyulmamış bir provakasyon şebekesi ve bunları finanse edip yönlendirenler var. Son zamanlarda fotomontaj ile kasıtlı olarak yapılan provakasyocular ise bunların görünen yüzü. Elinde Türk Bayrağı olan 6 yaşındaki bir çocuğu, jop ile hışımla kovalayan bir polis kurgusu; bunların ne amaç güddüğünü ayan beyan ortaya koyuyor. Yeni bir kaos örgütü ile karşı karşıyayız. Daha doğrusu, kurt, koyun postuna büründü. Önümüzdeki günlerde bu gibi kepazeliklere çokça şahit olacağız....
30 Ekim 2012 23:09
AKSOY
 // TARIK
ACABA NEDEN PROTESTO EDİYORLAR? BUNU ARAŞTIRDINZMI?...
30 Ekim 2012 17:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler