YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terörist arayanlar İmralı ve Kandil'e odaklansın
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.
Terörist arayanlar İmralı ve Kandil'e odaklansın
15 Ocak 2013 / 10:56 Güncelleme: 15 Ocak 2013 / 12:51

 

Bahçeli, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, İmralı ile görüşme süreci ve dünkü Silivri Cezaevi'ni ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 
 
KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ölümünün birinci yılında rahmetle anan Bahçeli, Denktaş'ın bıraktığı emanetin yaşatılacağını, mücadele azminin korunacağını, Kıbrıs Türklüğünün varlık ve birlik haklarının kimseye çiğnetilmeyeceğini vurguladı. 
 
MHP'nin hafta sonu Kızılcahamam'da istişare toplantısı yaptığını anımsatan Bahçeli, iç ve dış politika, ekonomi ve İmralı ile görüşme sürecini değerlendirdiklerini, parti yönetimi olarak önümüzdeki döneme ilişkin yol haritasını belirlediklerini söyledi. 
 
AK Parti'nin, ABD ve AB projelerini uygulayabilmek, yıkımı, çözülmeyi topluma kabul ettirebilmek için çok tehlikeli siyaset modelini uygulamayı sürdüreceğini öne süren Bahçeli, ''AKP'nin ve yanında hizalanmışların bir bildiği varsa, Türk milliyetçilerinin de yapacakları vardır ve yakındır'' dedi. 
 
Hükümetle geçen her günün artık boşa kürek çekmek anlamına geldiğini savunan Bahçeli, ''Görüyor ve takip ediyoruz ki AKP, bir zaman kaybı ve israftır. Aynı zamanda başarısızlığın markası, acziyetin ilamı, teslimiyetin ta kendisidir. Siyaset cambazlığı, siyaset bezirganlığı ve siyaset esnaflığı AKP'de varlık ve karşılık bulmuştur. AKP Hükümeti Türkiye'yi yönetmek yerine yerle bir etmeye, milletimizi huzura erdirmek yerine yok etmeye ısrarla çabalamaktadır'' diye konuştu. 
 
Bahçeli, milli değerlere ambargo koyanlara, milletin benliği ve birliğini ezmeye çalışanlara tahammüllerinin kalmadığını vurgulayarak, şunları söyledi: 
 
''Bundan sonra seçenekler azalmış ve ikiye düşmüştür. Ya ihanetin altında toplanan, bölünmeden medet uman, yabancılara kökünden bağlanan siyaset çürümüşlüğü gücünü koruyacak ve Türkiye'yi parçalayacaktır ya da milletimizin tercümanı, hissiyatının sözcüsü, yeminlerinin savunucusu Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'yi onaracak ve ayağa kaldıracaktır. Ya dağ edebiyatı, terörist karnavalı, müzakere acizliği ve teslimde inatçı BOP kepazeliği söz sahibi olmaya devam edecektir ya da bayrağım, milletim ve vatanım diyerek onur ve şeref mücadelesi veren Milliyetçi Hareket Partisi pislikleri süpürecek ve Türkiye'yi temizleyecektir. 
 
Bundan sonra ya yurdum diyeceğiz ya da yutulacağız. Ya bütünlük diyeceğiz ya da büküleceğiz. Ya kardeşlik diyeceğiz ya da kalleşliklere göz yumacağız. Ya milliyetçilik diyeceğiz ya da mihnete razı geleceğiz. Ve elbette ya herkesle birlikte var olacağız ya da vampirlere yem olacağız. 
 
Deniz bitmiş, yol kapanmış ve engeller her tarafı kaplamıştır. Türkiye dar bir alana sıkışmış, görüş açısı sıfıra inmiş, milli bedenimiz köşeye kıstırılmıştır. Buradan çıkış, buradan kurtuluş artık AKP ve diğerleriyle mümkün değildir. Talihin ters dönme vakti gelmiştir. Türk milleti dün kazanmıştır, yine kazanacaktır.'' 
 
 
Silivri ziyareti
 
 
Devlet Bahçeli, partisinin Başkanlık Divanı üyeleriyle dün Silivri Cezaevi'nde eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ı ziyaret ettiğini anımsatarak, görüşmelerin olumlu atmosferde geçtiğini söyledi. 
 
Başbuğ ve Alan'ı sabırlı, kararlı, olgun ve umutlu görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bahçeli, şöyle konuştu: 
 
''Özellikle Sayın İlker Başbuğ'u ziyaret edeceğimizi duyurduğumuz andan itibaren ifrat ve tefrite kaçan çok farklı görüşler peş peşe gelmiş, bildik koro aşina olduğumuz ezberlerini yeniden tekrarlamıştır. Bunlar geçtiğimiz yıl gitmeyi düşündüğümüz, ancak malum sebeplerden ötürü gerçekleştiremediğimiz Kerkük ziyaretimizi sulandırmaya ve karalamaya çalışanlarla benzerlikler taşımaktadır. Dün de ifade ettiğim gibi, Sayın Başbuğ 6 Ocak 2012 tarihinde terör örgütü kurmak ve hükümeti ortadan kaldırmak suçlamasıyla tutuklanmış ve Silivri'ye hapsedilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yetişmiş, en üst görevlere aşama aşama terfi etme becerisi ve kabiliyeti göstermiş birisi için değişik isnatlar şayet meşru ve haklılık payı var ise elbette yapılabilecektir. Türk ordusunun içerisinde, diğer meslek grupları gibi sorunlu, cezai takibatı gerektiren suçlar işlenmiş de olabilecektir. Ancak şurası unutulmamalıdır ki Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içinden hainler, işbirlikçiler ve hele hele teröristler asla çıkmayacaktır. Terörist arayanlar, terörist görmek isteyenler Türk askerine değil, İmralı'ya bakmalı, Kandil'e kilitlenmeli, Barzani'nin yüzüne odaklanmalı ve AKP'nin müzakere ortaklarına yönelmelidir. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde terörist bulmaya çalışmak, genelkurmay başkanlarını canilerle aynı kalıba sokmak ve Kandil'deki inleri Peygamber ocağıyla çakıştırmak, ancak ve ancak amel defterleri kapkara kesilmiş maskaraların işidir.'' 
 
Silivri ziyaretlerinin İmralı'ya misilleme olarak değerlendirilmesini de eleştiren Bahçeli, ''İmralı'ya seyahatlerin olağanlaştığı, hainlerle münasebetlerin sıradanlaştığı bir dönemde, biz de Silivri'ye giderek, terörle mücadelede kahramanlıklar gösteren değerli şahsiyetlerin haklarını yerinde teslim ettik, onların yalnız ve sahipsiz olmadıklarını açıkça gösterdik'' dedi. 
 
Bahçeli, ziyareti eleştirenlerin ne dediğinin umurlarında olmadığını belirterek, ''Bilinsin ki hükümetin PKK'yla küstahça sürdürdüğü temas ve diyaloglarını, alttan alan çürümüşlüklerini görmezden gelenlerin, Sayın Başbuğ'la görüşme irademizi birden bire hedef yapmaları lekeli vicdanlarını aklamayacaktır. Biz bildiğimizi okur, Türk milletinin hissiyatına tercümanlık yapar ve doğrularımızdan da birileri istiyor diye ödün vermeyiz, vermeyeceğiz'' diye konuştu. 
 
 
AA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler