YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Teröre karşı birlik olmalıyız"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu"Teröre karşı tek yürek olmalıyız, tepkimizi ortak seslendirmeliyiz"dedi.
"Teröre karşı birlik olmalıyız"
22 Haziran 2010 / 13:38 Güncelleme: 22 Haziran 2010 / 14:33

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halkalı semtinde askeri personel taşıyan otobüsün yakınında meydana gelen patlamada yaralananları ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören yaralıları ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

''Teröre karşı birlik olmak zorundayız. Teröre karşı tek yürek olmak zorundayız. Terör nereden  ve kimden gelirse gelsin tepkimizi ortak seslendirmek ve dile getirmek zorundayız. O nedenle teröre karşı ortak tepki vermek gerektiğini düşünüyoruz. Sadece askeri ve güvenlik yöntemleriyle terörü önlemek gibi bir çabanın yeterli olmadığı kanısındayım. Terör olayını tüm yönleriyle ele alarak çözmemiz gerekiyor. Bunun için güçlü, kararlı bir siyasi iradeye ihtiyaç var. Belki bu süreçte tartışılması gereken güçlü, kararlı, kendi içinde tutarlı, bunu her ortamda sergileyen, terörü bütün boyutlarıyla masaya yatırıp sorgulayan, çözüm üreten, toplumsal destek arayan siyasi iradeye ihtiyacımız var.''

Kılıçdaroğlu, daha sonra diğer hastanelerdeki yaralıları da ziyaret etmek için hastaneden ayrıldı. (A.A.)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler