YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Teröre eş başkanlık yapıyorlar"
Başbakan Davutoğlu, AK Parti'nin eş başkanlığa izin verdiğini fakat şimdilerde eş başkanların teröre başkanlık yaparak süreci suistimal ettiğini açıkladı.
"Teröre eş başkanlık yapıyorlar"
20 Ekim 2015 / 18:56 Güncelleme: 20 Ekim 2015 / 20:05

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Van'da STK temsilcilerine hitap etti.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasından satır başları:

"Allah şahit olsun, siz de şahit olun, hiçbir zaman rahatı seçmeyeceğiz, hiçbir zaman kolayı seçmeyeceğiz. Zor neredeyse onun üzerine gideceğiz. Zoru da yeneceğiz ama yeni bir Türkiye, özgür, mutlu, adil bir Türkiye'nin kilometre taşlarını döşemeye devam edeceğiz.

Biz Veda Hutbesi nesliyiz. Bu yüzden yaşadıklarımızı bu yönde hareket ettiririz.

7 Haziran sonrası neden terör patladı? Biz barış ortamı kim kastederse onun hak ettiği cevabı vermeye hazırız. Kardeşliğimizi hedef alanlara gereken karşılığı vereceğiz. En kutsal hak olan, hayat hakkından bahsediyorum.

"Puslu havada çıkan çakallar..."

İslam'ı dünyaya en kötü biçimde tanıtan terör örgütü DAEŞ, Türkiye'yi hedef aldı. PKK, polislerimize haince saldırdı. 23 Temmuz'da aynı talimatı verdim: Biz ne PKK, ne DAEŞ, ne de DHKP-C tanırız. Doğu'da ve Güneydoğu'da hiçbir vatandaşımıza zarar verilemez.

90'lara dönmek lafları kara bir propaganda, iftiradır. 90'ları PKK ve Ergenekoncu zihniyetin hortlamasıdır. Bunlar puslu havada çıkan çakallardır. Bize güvenin, her şey demokrasi içinde sürecek.

"Onlar mayın, biz gül döşeriz"

12 Eylül'ün de 28 Şubat'ın da kalıntılarını biz yok ettik, ediyoruz. Ben ne hakka sahipsem, Van'ın en uç kesmindeki vatandaşımız da aynı hakka sahiptir. Biz lütuf yapıyor değiliz, kalkınmayı bir ulvi görev olarak görüyoruz.

5 bin 250 kişilik bir spor tesisini Vanlı çocuklarımız için açtık. Vanlı gençlerimizin elinde kalem, bilgisayar, ney bunları görmek isteriz. Elinde taş, mayın, silah, doçka görmek istemiyoruz. Doğu'da ve Güneydoğu'da nurlu yüzlü, çocuklarımızı ele geçirmelerine izin vermeyiz.

Belki onlar yaptığımız yollara mayın döşeyecekler, ne yaparlarsa yapsınlar bizi vazgeçiremezler. Onlar mayın, biz gül döşeriz.

"Kentlerimizde eşkıya at oynatamaz"

Bugün Van'da vakur bir miting yaptık, benimle görüşen kardeşlerime linç girişimde bulundular. Hani bunlar barışı savunuyordu. Hastanede o isimleri ziyaret ettim.

Vali'mize söyledim bu saldırıyı yapanlar yakalanacak. Eşkıyanın at oynattığı kentler değil buralar. İl Başkanımıza saldırı yapılmışsa, gereken cevap verilecektir.

Çok demokrasiyi savunan Eş Başkanlar bakalım İl Başkanımıza saldırıyı kınayacaklar mı? Yılarız sanıyorlar. Son nefesimizi düşünerek yol çıktık. Farkımız bu. Tehditlerin elini kırana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz."

Bu ülkede Kürtlerin de Türklerin de partisi vardır. Bunun adı AK Partidir. Üslup değişmiyor bizde. Ortak kaderi paylaşıyoruz.

Eş Başkanlık konusunda adımlar attık, resmileştirdik. Ama şimdi görüyoruz ki teröre Eş Başkanlık yapıyorlar."

1
 // 1
e indir o zaman demokrasi halkın yüzde 50si isen indir......
21 Ekim 2015 00:08
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler