YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Terör örgütü silah bırakmalı"
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, terör örgütünün silahlarını susturmasının yetmeyeceğini, silahlarını bırakması gerektiğini kaydetti.
"Terör örgütü silah bırakmalı"
18 Ocak 2013 / 12:52 Güncelleme: 18 Ocak 2013 / 12:54

 

Elitaş, TBMM'de gazetecilere yaptığı açıklamada, Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand'ın vefatından büyük üzüntü duyduğunu söyledi.
 
Türk basının çok değerli isimlerinden birini kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını belirten Elitaş, ''Allah'tan rahmet diliyorum, kederli ailesine sabırlar diliyorum, basın camiasına başsağlığı temenni ediyorum. Gerçekten o yaşına rağmen genç bir insan gibi haberleri sunmak, evde sanki içimizden biriymiş gibi bizimle beraber olabilmek ve 25 yıldır basında önemli bir yer tutan 32. Gün Programı'nı sürdürmek herkese nasip olan bir iş değildir. Önemli bir basın mensubuydu'' dedi.
 
Elitaş, ''Diyarbakır'daki cenazede sağduyu hakimdi. Bundan sonraki süreci değerlendirebilir misiniz '' sorusuna, şu yanıtı verdi:
 
''Sağduyunun hakim olması bizim için önemli, sevindirici bir husus. Bundan önceki süreçte farklı şekilde ortamlar ortaya çıkmıştı. Bu da Türk kamuoyunu rahatsız etmişti. Gelen cenazelerle ilgili yapılan törenlerde herhangi bir olayın çıkmaması, süreçte çok önemli bir gösterge, olumlu adımların da beraberinde geleceğini gösteren bir durum. 
 
Terör örgütü, silahlarını bırakmalı; susturmak değil, silahlarını bırakmalı. Demokratik bir ortam içerisinde her türlü mesele konuşulmalı, siyasette değerlendirilmeli, TBMM'de değerlendirilip çözüm üretilmeli. Meselenin başka şekilde şiddetle, terörle çözülme imkanı mevcut değildir.''
 
 
AA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler