YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütü PKK dini değerlere de zarar veriyor
Diyanet İşleri Başkanlığı, Doğu ve Güneydoğu'da terör örgütü PKK'nın çirkin yüzünü bir kez daha gösteren raporunu yayınladı. rapora göre, PKK, bölgede güvenlik güçleri ve sivillerin yanı sıra, camileri, Kur'an kurslarını ve kitaplıkları da hedef aldı.
Terör örgütü PKK dini değerlere de zarar veriyor
26 Nisan 2016 / 20:00 Güncelleme: 26 Nisan 2016 / 20:25

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in talimatıyla görevlendirilen hasar tespit heyeti Doğu ve Güneydoğu'da bazı il ve ilçelerde terör sebebiyle cami ve Kur'an Kurslarının hasar tespitini yaptı.

Özellikle Cizre ve Silopi gibi terör eylemlerinin yoğun yaşandığı ilçelerde hasar gören cami ve Kur'an Kurslarını tespit eden heyet Ankara'ya döndü. 

Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat Alkan Başkanlığı'ndaki heyet geçtiğimizde günlerde Başkan Görmez'e Cizre ve Silopi ile ilgili kapsamlı bir rapor sundu. 

Raporda, PKK'nın camileri karargah olarak kullandığı en ince ayrıntısına kadar anlatılırken örgütün camilere verdiği zarar da fotoğraflara yansıdı.

BURADAN ATEŞ AÇTILAR

Raporda yer alan fotoğraflar terör örgütün kutsal değerlere nasıl zarar verdiğini gözler önüne koydu. Örgütün, camideki minberi bir mevzi olarak kullandıkları fotoğraflara yansıdı. 

Bununla birlikte, minberin hemen üst bölümünde bulunan duvarda PKK'lı teröristlerce küçük bir delik açıldığı, bu delikten de asker ve polislere saldırı gerçekleştirdikleri görüldü.

Heyetin hazırladığı raporda yer alan görseller örgütün kutsal değerlere nasıl zarar verdiğini gözler önüne koydu. Camilerden kaçan teröristlerin Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere birçok eseri kurşunlamış.

KUR'AN-I KERİM'İ KURŞUNLAMIŞLAR

Güvenlik güçlerinin operasyonları ile köşeye sıkışan PKK'lıların bir camiye sığındıkları, burada kısa bir süre kaldıktan sonra kaçtıkları, kaçarken de Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere birçok eseri kurşunladıkları anlaşılıyor. Yine bir sarığın örgüt mensupları tarafından kurşunlandığı görüldü.

CAMİ İÇİNE TÜNEL

Daha önce PKK'nın çeşitli yerlere kazdıkları tüneller güvenlik güçlerince tek tek tespit edilirken örgütün buna benzer bir uygulamayı camilerde de yürüttükleri belirlendi. 

Raporda, bir caminin içerisinden yan binaya geçilmek üzere açılmış bir tünelin olduğu da yer aldı. 

Örgüt elemanlarının caminin içerisinde açtıkları bu tarz tünelleri yan binalara geçmek için açtıkları yine fotoğraflara yansıdı.

1461679807834.jpgteror_orgutu_pkk_minberi_mevzi_yapmis_1461642828_0835.jpg

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler