YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör bildirisine imza atmayan HDP, Taksim saldırısını lanetledi!
Geçtiğimiz hafta Meclis'te yayınlanan terör bildirisine imza atmayan HDP Beyoğlu'ndaki saldırıyı lanetledi!
Terör bildirisine imza atmayan HDP, Taksim saldırısını lanetledi!
19 Mart 2016 / 14:08 Güncelleme: 19 Mart 2016 / 14:12

HDP'den "İstanbul'daki bombalı saldırıyı lanetliyoruz" başlığıyla yapılan açıklama şu şekilde;

"İstanbul İstiklal Caddesi’nde bu sabah meydana gelen bombalı saldırıyı lanetliyoruz. Sivil yurttaşlarımızın bulunduğu bir yerde, her gün ve saatte insanların işine gittiği, alışveriş yaptığı bir mahalde yapılan bu saldırı, kim tarafından yapılmış olursa olsun asla kabul edilemez, mazur gösterilemez.

Bu saldırı da önceki Ankara saldırısında olduğu gibi doğrudan sivilleri hedef alan bir terör eylemidir. Bu saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye toplumu her geçen gün Saray’ın ve siyasi iktidarın iç ve dış politikadaki yanlış ve tutarsız politikaları, devlet şiddetini arttıran, özgürlükler alanını daraltan uygulamaları nedeniyle büyük bir kutuplaşma, bölünme, ayrışma ve nefret söylemi yükselişi ile karşı karşıyadır. 

Demokratik siyaset alanının gitgide daraltıldığı ve bir olağanüstü hal durumuna ilerlenen bu ortamdan hızla çıkılmalı ve her türlü siyasal toplumsal sorunumuzun çözümü için Meclis’te bulunan partiler demokratik adımlar atmalıdır. Sağduyulu bir müzakere ortamının yaratılması acil ihtiyaçtır. Tüm demokrasi ve barış güçleri, demokrat ve vicdan sahibi her yurttaşımız, sivil toplum örgütleri bu yönde gelişmelerin yaşanabilmesi için girişimde bulunmalıdır. Geçen her gün tahribat artmaktadır. Saldırıyı bir kez daha en sert şekilde kınıyor, tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz."

hayret!!!!!!!!!
 // ayşe mut
Ölenlerin çoğunun yabancı uyruklu olmasındandır bence yani dışarıya şirin görünmek için!...
19 Mart 2016 Cumartesi 23:47
 // Gurbetçi
Bu millet dik duracak. Askerimiz suriyeye girip pyd'yi bitirinceye kadar savaşması lazım....
19 Mart 2016 23:45
 // Rasim DUMAN
KASTAMONULU kardesim cok isabetli bir tesbit yapmis, tebrik ediyorum. HDP'nin bu beyannamesi, aslinda İsrail ve Almanya'ya hitaben yazilmis bir "ozur" mahiyetinde. Orada can verenler asker ve polis oldaydi, boyle bir tel'in mesaji yayinlama ihtimalleri yoktu....
19 Mart 2016 18:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler