YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tencere tava, kafa yine aynı kafa"
"Tencere tava, kafa yine aynı kafa"
06 Haziran 2013 13:51
BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Tencere tava, kafa yine aynı kafa. Demokrasi trenini harekete geçirmezseniz içinde yaşadığımız tepkiler katlanarak büyüyecektir" dedi.

Tan, düzenlediği basın toplantısında, çözüm süreci başlayalı 5 ay olduğunu belirterek, hükümete "Neyi bekliyorsunuz " diye sordu. Beş aydır bir tek insanın burnu kanamadığını ifade eden Tan, şunları söyledi:

"PKK verdiği bütün sözlerde durdu. Önce silahlar sustu sonra silahlı güçler Türkiye dışına çıkmaya başladı, bu da büyük oranda gerçekleştirildi. Peki hükümet olarak siz neyi bekliyorsunuz Tren mi otobüs mü metrobüs mü Hala içeride 10bin siyasi tutuklu var. En ufak, ciddi bir adım atılmış değil. Seçim barajı konusunda bile bir şey söylenmiş değil. Türkiye demokratikleşme için neyi bekliyor En küçük adımları bile atamayacaksak, bu meselenin bir şekilde bir yerinden başlayamazsak, neyi çözeceğiz Türkiye'nin önündeki bütün sorunların çözümünün önünü açacak olan; yeni, ileri demokratik kriterlere uygun bir anayasadır. Neden top çeviriyorsunuz Tencere tava, kafa yine aynı kafa. Demokrasi trenini harekete geçirmezseniz içinde yaşadığımız tepkiler katlanarak büyüyecektir."

Tan, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in, Gezi Parkı eylemlerine katıldığı için yeni İmralı heyetinden çıkarıldığına ilişkin haberler üzerine, "Ben bile heyetten niye çıkarıldığımı bilmiyorum. Doğru ise bu daha vahim bir hadisedir. Başbakan'ın içtiği ayranı içmeyenler heyetten çıkarılacaksa vay halimize" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler