YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Tekme-tokat aşağıya indirin'
'Tekme-tokat aşağıya indirin'
05 Eylül 2010 21:56
HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, iktidarı yuhalayan kalabalığa, 'Öyle yuhalamakla olmaz, bu hükümeti tekme-tokat aşağıya alacaksın' dedi.

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Bursa'da miting düzenledi. İktidar ve muhalefeti Hacivat ile Karagöz'e benzeten Pamukoğlu, iktidar partisini yuhalayan az sayıdaki kalabalığa, "Öyle yuhalamakla olmaz, bu hükümeti tekme-tokat aşağıya alacaksınız." dedi.

Şehreküstü Meydanı'ndaki miting öncesi bazı sanatçılar konser verdi. Alandaki az sayıdaki kalabalık Pamukoğlu'nun otobüs üzerinde görülmesiyle büyük coşku yaşadı. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı mitinge katılımın az olması dikkat çekti.

Konuşmasında muhalefet ile iktidarı Karagöz ile Hacivat'a benzeten Pamukoğlu, "Tencere yuvarlanır kapağını bulur. Bunlar da tam birbirlerini bulmuşlar." dedi.

Pamukoğlu, "Türkiye'de Meclis içi ve dışında dağdaki eşkıyaların partisi dışında 59 tane resmi parti var. TBMM'deki dağdaki eşkıyanın partisi dışında kalan üç partiden başka referandumla ilgili miting yapan tek partiyiz." diye konuştu.

Çocukluğundan beri çok sayıda milletvekili ve başbakan gördüğünü anlatan Pamukoğlu, "Bu kadar riyakar, bu kadar yalancı, bu kadar yanar-dönerleri ilk defa görüyorum. Hepsi bu halkı soydu. Bu halk da kendini soydurdu. Ama böylesi hiç gelmedi." dedi.

Pamukoğlu,  konuşması sırasında 'yuh' diyen kalabalığa hitaben, "Öyle yuh çekerek olmaz. Tekme tokat hükümeti başından tutup aşağıya alacaksınız. Cırcır böcekleri bunlar. Hani tarlalarda arazilerde olur ya. Konuşmalarına bakın iktidar da muhalefet de aynı. Karagöz'le Hacivat oynuyor." dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler