YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekin: "Sayın Gül'ü emekli etmek istiyorlar''
Tekin: "Sayın Gül'ü emekli etmek istiyorlar''
19 Nisan 2014 11:59
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''Görünüyor ki, Sayın Gül'ün daha önce bir yasayla önünü kesmek istemişlerdi, şimdi gayri yasal olarak Sayın Gül'ü emekli etmek istiyorlar'' dedi.

Tekin, CHP Grup Genel Kurul toplantısı öncesinde Genel Merkeze gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP'deki toplantılara ilişkin bir soru üzerine Gürsel, yerel seçimlerden sonra durum değerlendirmesi yapmak, cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri ele almak için dün PM'nin toplandığını, bugün milletvekilleriyle toplantı yapılacağını, ilerleyen günlerde de örgütlerin çeşitli kademeleriyle bir araya gelineceğini söyledi.

''Dün yapılan PM toplantısında küçük bir kurultay talebi getirildiği söyleniyor. Böyle bir şey gündeminizde var mı'' sorusuna Tekin, ''Talepler gelebilir ama somutlaşmış bir şey yok'' yanıtını verdi.

''Bir daha siyasette yokum demiyor''

Tekin, Cumhurbaşkanı Gül'ün ''siyaset planının olmadığı'' açıklamaları hatırlatılarak, ''Gül'ün açıklamaları 'bir daha siyasette yokum' mu, yoksa 'Cumhurbaşkanı olarak devam edeceğim' mi '' sorusu üzerine ''Bir daha siyasette yokum demiyor. Kendisi çok açık, net bir şekilde ifade etmişti. 'Ben, Sayın Başbakan ile konuştuktan sonra kararımı vereceğim' demişti. Görünüyor ki o cenahta Sayın Gül'ün daha önce bir yasayla önünü kesmek istemişlerdi, şimdi gayri yasal olarak Sayın Gül'ü emekli etmek istiyorlar'' diye konuştu.


-

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler